ANILARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

BAŞKAN SAVAŞ, STADYUMLARIN YIKILMASINA KARŞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ;

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,Antakya Atatürk stadının yıkılmasına karşı olduğunu tekrarlayarak, herşeye rağmen anılarına sahip çıkacaklarını bildirdi.  Antakya Atatürk ve İskenderun 5 Temmuz stadyumlarının yıkılmaması, alanın herkesin spor yapabileceği yeşil alan olarak korunması gerektiğini vurgulayan Savaş,  Sosyal medya hesaplarında yayımladığı video ile bu çağrısını yineleyerek, stadyumlara sahip çıkılması yönünde çağrıda bulundu.

ŞAHİTLİK ETMEK İSTEMİYORUZ

Her iki stadyumun da ayakta kalmasını dile getiren Lütfü Savaş, duygu yüklü videosunda şu ifadelere yer verdi: “Atatürk Stadımız yapıldığında henüz çoğumuz doğmamıştı. Bir kısmına şahitlik ettim ama kim bilir nice heyecanlara, nice dostluklara, birliğe, bütünlüğe, nice zaferlere tanıklık etti, bu stat. Spor aşığı Hataylılar burada büyüdü. Stadın olduğu yere göre yol tarif ettik birbirimize yıllarca. Mahalle arkadaşlarımızla, bir bilet nasıl buluruz da maça gidebiliriz acaba, diye düşünüp dururduk. Çoğumuz yoksuldu. Stat kenarına duvarlar çekilmeden önce tellerin arasından izlerdik maçları. Kimi zaman kahkahalarla güldüğümüz, kimi zaman birbirimize sarılarak ağladığımız, başarılarını başarımız kabul ettiğimiz Hatayspor'umuzun evinin yıkılışına şahitlik etmek istemiyoruz. Bu saha 53 yıllık Süper Lig heyecanımıza ve nihayet şampiyonluğumuza da ev sahipliği yaptı. Aydınlatma direklerinin söküldüğünü görmek yüreğime dokunuyor. Atatürk Stadımızın yok olmasına tanıklık etmek istemiyoruz.”

SAVAŞ İSKENDERUN’DAKİ 5 TEMMUZ STADINA DİKKAT ÇEKTİ

Atatatürk Stadı ile İskenderun’daki 5 Temmuz Stadyumunun da yeşil alan olarak korunması gerektiğinin altını çizen Savaş, “5 Temmuz Stadımızın yaşaması ve yaşatılmasını istiyoruz. Stadımıza hep birlikte sahip çıkalım. Sahip çıkmak için de herkesi davet edelim. Yetkili bütün kurum ve kuruluşlarımızı da, siyasetçilerimizi de bu konuda statlarımıza sahip çıkamaya bekliyoruz. Onların da bu çorbada tuzu olsun istiyoruz” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24.06.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 360 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler