GELECEĞİN YILDIZLARI YETİŞİYOR

Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden biri olan Hatay Belediyesi spor kompleksinde geleceğin yıldızları yetişiyor. Türk sporuna ve milli takımlara kazandıran Hatay Büyükşehir Belediyespor  yeni yetenekleri keşfetmek için işi sıkı tutuyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor, geleceğin yıldız adaylarını yetiştirmek için altyapı seçmelerine büyük önem veriyor.

Kurulduğu günden bu yana geçen süre zarfında birçok başarılı sporcuyu Türk sporuna ve milli takımlara kazandıran mavi-beyazlı kulüp yeni yetenekleri keşfetmek için işi sıkı tutuyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor kız ve erkek voleybol, kız basketbol, satranç ve yüzme takımları için yapılan altyapı seçmeleri kulüp antrenörleri eşliğinde tüm hızıyla devam ediyor.

En büyük amaçlarından biri milli takımlara başarılı sporculara yetiştirmek olan mavi-beyazlı kulübün bir parçası olmak isteyen genç sporcular da seçmelerde yoğun efor harcıyor.

Mavi-beyazlıların Voleybol A Takım Yardımcı Antrenörü ve Altyapı Sorumlusu Hasan Bülent Since çalışmalar hakkında bilgi verdi.

YETENEKLİ SPORCULARI KEŞFETMEK İSTİYORUZ

Altyapı seçme duyurularının tamamlanmasının ardından 8-15 yaş aralığındaki çocuklarla çalışmaya başladıklarını söyleyen Since, “Başvuranlar arasında herhangi bir seçme yapmadık. Seçmeleri burada yapıyoruz. Gelecek vadeden sporcuları keşfetmek istiyoruz. Hedefimiz yetenekli sporculardan hem kendi takımlarımızda faydalanmak hem de bölgesel lig maçlarında oynatabilmek” dedi. (Haber Merkezi)

 

 HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26.06.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 361 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler