KADINA SATIRLI ŞİDDET

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da bir kişi, tavla oynayan 5 kişinin yanında bir kadını satırla darp etti. Olayın güvenlik kamerası görüntüleri sosyal medyada büyük tepki gördü. Olay Antakya’da meydana geldi. Güvenlik kamerasının görüntülerine göre, eli satırlı bir kişiden kaçan kadı, kaldırım üzerinde tavla oynayan 4 kişinin yanına sığınmaya çalıştı. Ancak bu işe yaramadı. Tavla oynayan kişiler ne olduğunu anlamadan kadının yanına gelen, eli satırlı cani, herkesi gözü önünde kadına elindeki satırı arka arkaya salladı. Satır darbeleri ile kadın bayılırken, cani elini kolunu sallaya sallaya vatandaşların bakışları arasında olay yerinden yürüyerek kaçtı. Olayın güvenlik kamerası görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Güvenlik kamerasının görüntülerinden yola çıkan polis, eli satırlı caniyi kısa sürede yakaladı. Gözatına alınan caninin emniyetteki işlemleri sürerken, Hatay valiliği olayla ilgili açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında şahsın yakalandığını belirterek, “Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan kadına şiddet olayı ile ilgili, Valiliğimizce yapılan araştırmalar neticesinde olayın 08.10.2021 saat 16:00 sularından Antakya ilçemizde gerçekleştiği, şüphelinin emniyet birimlerimizin çalışmaları sonucunda yakalandığı, şiddete maruz kalan vatandaşımızın hayati tehlikesi olmadığı anlaşılmıştır.

Kadına yapılan her türlü şiddetin karşısında olmakla beraber, kadına verilen değerin, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereği olarak bilir, kadına yönelik şiddet tedbirlerini  “sıfır tolerans” ilkesiyle hayata etkin şekilde geçirmek için tüm birimlerimizce çalışmaya devam ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11.10.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 386 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler