Yeni Doğanda Mekanik Ventilasyon Eğitimi düzenlendi

Hatay Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık tesislerinin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde görevli Sağlık Personeline yönelik olarak, Hatay ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği önderliğinde Yenidoğan Yoğun Bakım Hizmetlerinin güçlendirilmesi, Yenidoğan bebeklerin sağlıklı ve güvenli şartlarda bakım İhtiyacının sağlanması amacıyla "Yeni Doğanda Mekanik Ventilasyon Eğitimi" Hatay Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Programa, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu Tiryaki, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Hastane Yöneticileri, konusunda uzman hocalar ve çok sayıda sağlık çalışanı katılım gösterdi.

Eğitimin açılış konuşmasını Hatay İli Kamu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz yaptı.

Yılmaz; Bu eğitimin amacı son yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle, mekanik ventilasyonun ilkelerinin daha iyi anlaşılması ve kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde yüksek riskli bebeklerin yaşam şansları artırılması hedeflenmiştir.

Yenidoğan bebeğin mekanik olarak solutulması aslında pek de zor olmayan teknik bir iştir. Asıl zor olan bu bebeklere bütüncül olarak yaklaşabilmek, tüm sistemlerin dengelerini sağlayabilmek, tüm sistemlerin dengelerini sağlayabilmek ve herhangi bir sakatlığa meydan vermeden bebekleri yaşatabilmektir. Bu ise ancak iyi bir ekiple mümkündür. Hekim, hemşire ve diğer sağlık çalışanları ancak tek yürek olup çalıştıklarında bu başarıya ulaşabilirler.

Yenidoğanda Mekanik Ventilasyon Eğitiminin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta eğitmen Hocalarımız olmak üzere tüm katılımcılara ve personelimize teşekkür eder, eğitimin hayırlara vesile olmasını temenni ederim." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1879 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Samandağ C. Başsavcısını

Samandağ C. Başsavcısını

Hatay Valisi Erdal Ata, Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli’yi makamında kabu  [Devamı]

NAZIM HİKMET FOTOĞRAF SERGİSİ

NAZIM HİKMET FOTOĞRAF SERGİSİ

 

Akdeniz Sanat Oluşumu (ASO) tarafından düzenlenen 2.Uluslararası Akdeniz  [Devamı]

ULAŞILAMAYAN YOLLARA HİZMET

ULAŞILAMAYAN YOLLARA HİZMET

Hatay’ın dört bir yanına ayrım gözetmeksizin hizmet götüren HBB Baş  [Devamı]

Dudu KKTC’de

Dudu KKTC’de

 

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhur  [Devamı]

Hatay Halkı Hakkını İstiyor

Hatay Halkı Hakkını İstiyor

 
 
 
Hükümetiniz Hatay'  [Devamı]
Resim Galerisi