Yeni Doğanda Mekanik Ventilasyon Eğitimi düzenlendi

Hatay Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık tesislerinin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde görevli Sağlık Personeline yönelik olarak, Hatay ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği önderliğinde Yenidoğan Yoğun Bakım Hizmetlerinin güçlendirilmesi, Yenidoğan bebeklerin sağlıklı ve güvenli şartlarda bakım İhtiyacının sağlanması amacıyla "Yeni Doğanda Mekanik Ventilasyon Eğitimi" Hatay Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Programa, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu Tiryaki, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Hastane Yöneticileri, konusunda uzman hocalar ve çok sayıda sağlık çalışanı katılım gösterdi.

Eğitimin açılış konuşmasını Hatay İli Kamu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz yaptı.

Yılmaz; Bu eğitimin amacı son yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle, mekanik ventilasyonun ilkelerinin daha iyi anlaşılması ve kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde yüksek riskli bebeklerin yaşam şansları artırılması hedeflenmiştir.

Yenidoğan bebeğin mekanik olarak solutulması aslında pek de zor olmayan teknik bir iştir. Asıl zor olan bu bebeklere bütüncül olarak yaklaşabilmek, tüm sistemlerin dengelerini sağlayabilmek, tüm sistemlerin dengelerini sağlayabilmek ve herhangi bir sakatlığa meydan vermeden bebekleri yaşatabilmektir. Bu ise ancak iyi bir ekiple mümkündür. Hekim, hemşire ve diğer sağlık çalışanları ancak tek yürek olup çalıştıklarında bu başarıya ulaşabilirler.

Yenidoğanda Mekanik Ventilasyon Eğitiminin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta eğitmen Hocalarımız olmak üzere tüm katılımcılara ve personelimize teşekkür eder, eğitimin hayırlara vesile olmasını temenni ederim." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 850 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Biz bu değiliz!

Biz bu değiliz!

Her fırsatta ilimizin tanıtılması için tüm güzelliklerini her zaman sıralar  [Devamı]

ÇİFTÇİMİZİN SUÇU NEDİR?

ÇİFTÇİMİZİN SUÇU NEDİR?

Geçtiğimiz gün Meclis Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan CHP H  [Devamı]

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI


. Alınan bilgiye göre Serinyol Mahallesi kırsalında öğle saatlerinde &ccedi  [Devamı]

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube M&uum  [Devamı]

ÇAPARALİ’DEN TAVİZ YOK MESAJI

ÇAPARALİ’DEN TAVİZ YOK MESAJI

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Mü  [Devamı]

Resim Galerisi