Öğrencilerden Vali Ata’ya Ziyaret

Yayladağı ilçesi Yavuz Selim İlkokulu ve Özgürlük Esintileri Geçici Eğitim Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri ‘’Birlikteyiz’’ projesi kapsamında Hatay Valisi  Erdal Ata’yı ziyaret ettiler.
 
Gerçekleşen ziyarete Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan da eşlik etti. Vali Ata, kritik bölgelerde görev yapan Kahraman Mehmetçiklerimizin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla öğrenciler tarafından hazırlanan proje hakkında Kaymakam Yüce’den bilgiler aldı. Yaptığı konuşmada Vali Ata, öğrencilerimizin mektup yazıp meşhur Yayladağı lokumu ile askerlerimize gönderdikleri ‘’Birlikteyiz’’ projesinin çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

Bu düşünceli davranışları için öğrencilerimizi tebrik eden Vali Ata, ‘’Bulunduğumuz coğrafya zor bir coğrafya, adeta bir ateş çemberinin içinde yaşıyoruz. Türkiye 1984 yılından beri terörle mücadelede birçok şehit verdi. Diğer taraftan hem kendi ülkemizin güvenliği hem de Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanmasında askerlerimiz önemli bir görevi ifa ediyorlar. Suriye’deki gelişmeler ile başlayan süreç, güvenlik birimlerimiz açısından birçok riski içinde barındırıyor.   Öğrencilerimiz tarafından yapılan bu proje, güvenlik görevlilerimize moral ve motivasyon olması bakımından anlamlı bir proje olmuş. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu.
 
Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce ise yaptığı konuşmada, "Ben Yayladağı’na gelmeden önce ilçemizde Yavuz Selim İlkokulu Müdürü ve Özgürlük Esintileri Geçici Eğitim Merkezi koordinesinde ‘’Sizinleyiz’’ isimli bir proje gerçekleştirilmiştir. Askerlerimizin motivasyonunu arttırmak için öğrencilerimiz mektup yazdılar ve lokum eşliğinde askerlerimize gönderdiler. Bu projenin ikinci etabı olarak da ‘’Birlikteyiz’’ sloganı ile özellikle Fırat Kalkanı Harekâtında görev yapan askerlerimize ilçemizdeki hem Suriyeli hem de kendi vatandaşımız olan öğrencilerimiz bu projeyi planladılar. Öğrencilerimiz hep birlikte lokumlar hazırladılar, mektuplar yazdılar. Bunları biz askerlerimize ulaştırılmak üzere teslim ettik.’’ dedi.

Konuşmaların sonunda proje kapsamında Türk ve Suriyeli öğrencilerimiz Vali Ata’ya da lokum sundular ve hatıra fotoğrafı çektirdiler. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 930 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Biz bu değiliz!

Biz bu değiliz!

Her fırsatta ilimizin tanıtılması için tüm güzelliklerini her zaman sıralar  [Devamı]

ÇİFTÇİMİZİN SUÇU NEDİR?

ÇİFTÇİMİZİN SUÇU NEDİR?

Geçtiğimiz gün Meclis Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan CHP H  [Devamı]

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI


. Alınan bilgiye göre Serinyol Mahallesi kırsalında öğle saatlerinde &ccedi  [Devamı]

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube M&uum  [Devamı]

ÇAPARALİ’DEN TAVİZ YOK MESAJI

ÇAPARALİ’DEN TAVİZ YOK MESAJI

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Mü  [Devamı]

Resim Galerisi