TEOG’ta Devlet Okullarının Başarısı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Atatürk Düşünce Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki Aleyna Taş, sadece devlet tarafından ücretsiz olarak verilen yetiştirme kurslarına katılarak, TEOG ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.

26-27 Nisan’da gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem merkezi ortak sınavında Hatay’ın İskenderun İlçesi Atatürkçü Düşünce Ortaokulu öğrencilerinden Aleyna Taş 120’de 120 yaparak büyük başarı elde etti. Her hangi özel bir kursa gitmeyen ve yalnızca okulundaki öğretmenleri tarafından ücretsiz olan hafta sonu yetiştirme kurslarına katılan Aleyna Taş’ın bu başarısı öğretmenleri ve ailesini sevince boğdu.İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’nde oturan ve Atatürkçü Düşünce Ortaokulu’nda eğitim gören Aleyna Taş, TEOG’ta Türkiye birincileri arasında yer aldığını duyduğunda büyük mutluluk yaşadığını söyledi."Tekrar etmek ve düzenli ders çalışmak başarıyı getiriyor"TEOG birincilerinden Aleyna Taş sözlerini şöyle sürdürdü: “Hafta içi okuluma gittim. Hafta sonu ise sadece okulumun yetiştirme kurslarına katıldım. Öğretmenlerimden çok destek gördüm. Eve gidince de tekrarını yaptım ders çalıştım. Böylelikle başarıya ulaştım. Bana her zaman destek oldukları için aileme de çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Çalışmanın olmazsa olmazının muhakkak tekrar yapılması ve düzenli test çözülmesi olduğunu ifade eden Aleyna Taş, büyüyünce kalp cerrahı olmak istediğini söyledi. Okul müdürü Ali Tatlıcıoğlu ise okulda TEOG’da soruların hepsini doğru cevaplayan tek öğrencilerinin Aleyna Taş olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Onun yanı sıra sadece bir yanlış yapan 7 tane de öğrencimiz daha bulunmakta. Bizim bu başarımızın en temel nedenlerinden biri Milli Eğitim Bakanlığımızın yeni getirmiş olduğu hafta sonları yetiştirme kurslarıdır. Bu kurslar çocuklarımızın eğitim seviyesinin yükselmesinde, onlara yardımcı olmada büyük bir oluşum sağlamıştır. Bu şekilde hem çocuklarımızın başarısı artmıştır. Hem de velilerimizi dershane dershane dolaşmaktan, velilerimize maddi yönden de yükünü almıştır. Bu kurslarımız ücretsiz olarak devletimiz tarafından uygulanmaktadır. Aleyna kızımızda sadece ve sadece Milli Eğitim’in çocuklarımıza sunduğu yetiştirme kurslarına katılarak bu başarıyı elde etmiştir. Ben öğrencimiz Aleyna’yı tebrik ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.”

Kızıyla gurur duyduğunu belirten baba Hayrettin Taş, “İlkokul birinci sınıftan bu yana çok disiplinli ve düzenli bir çalışma yaptı. Bizleri hiçbir zaman üzmedi. Ödevlerini yaptı. İleri hayatında da bu şekilde başarılarının devamını bekliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 964 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATAYSPOR, ZOR RAKİBİ RAHAT GEÇTİ

HATAYSPOR, ZOR RAKİBİ RAHAT GEÇTİ

İlimizi, Spor Toto 2. Lig Kırmızı grupta temsil eden Hatayspor, kendi saha ve seyircisi ö  [Devamı]

OSMANİYE VALİSİ COŞKUN, HATAY’DA

OSMANİYE VALİSİ COŞKUN, HATAY’DA

Gerçekleşen ziyarette şeref defterinin imzalanmasının ardından valilik makamında mev  [Devamı]

TÜMSİAD HEYETİ, CEVDET YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ

TÜMSİAD HEYETİ, CEVDET YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ

TÜMSİAD Akdeniz Bölgesi Şube Başkanları, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevde  [Devamı]

KAYMAKAM SARI VATANDAŞLARLA BULUŞTU

KAYMAKAM SARI VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Halkla sohbet eden ve Akçalı Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Duran’dan  mahalle   [Devamı]

BAŞKAN YAMAN'IN ACI GÜNÜ

BAŞKAN YAMAN'IN ACI GÜNÜ

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman,uzun zamandır süregelen rahatsızlığı sonras  [Devamı]

Resim Galerisi