TEOG’ta Devlet Okullarının Başarısı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Atatürk Düşünce Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki Aleyna Taş, sadece devlet tarafından ücretsiz olarak verilen yetiştirme kurslarına katılarak, TEOG ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.

26-27 Nisan’da gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem merkezi ortak sınavında Hatay’ın İskenderun İlçesi Atatürkçü Düşünce Ortaokulu öğrencilerinden Aleyna Taş 120’de 120 yaparak büyük başarı elde etti. Her hangi özel bir kursa gitmeyen ve yalnızca okulundaki öğretmenleri tarafından ücretsiz olan hafta sonu yetiştirme kurslarına katılan Aleyna Taş’ın bu başarısı öğretmenleri ve ailesini sevince boğdu.İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’nde oturan ve Atatürkçü Düşünce Ortaokulu’nda eğitim gören Aleyna Taş, TEOG’ta Türkiye birincileri arasında yer aldığını duyduğunda büyük mutluluk yaşadığını söyledi."Tekrar etmek ve düzenli ders çalışmak başarıyı getiriyor"TEOG birincilerinden Aleyna Taş sözlerini şöyle sürdürdü: “Hafta içi okuluma gittim. Hafta sonu ise sadece okulumun yetiştirme kurslarına katıldım. Öğretmenlerimden çok destek gördüm. Eve gidince de tekrarını yaptım ders çalıştım. Böylelikle başarıya ulaştım. Bana her zaman destek oldukları için aileme de çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Çalışmanın olmazsa olmazının muhakkak tekrar yapılması ve düzenli test çözülmesi olduğunu ifade eden Aleyna Taş, büyüyünce kalp cerrahı olmak istediğini söyledi. Okul müdürü Ali Tatlıcıoğlu ise okulda TEOG’da soruların hepsini doğru cevaplayan tek öğrencilerinin Aleyna Taş olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Onun yanı sıra sadece bir yanlış yapan 7 tane de öğrencimiz daha bulunmakta. Bizim bu başarımızın en temel nedenlerinden biri Milli Eğitim Bakanlığımızın yeni getirmiş olduğu hafta sonları yetiştirme kurslarıdır. Bu kurslar çocuklarımızın eğitim seviyesinin yükselmesinde, onlara yardımcı olmada büyük bir oluşum sağlamıştır. Bu şekilde hem çocuklarımızın başarısı artmıştır. Hem de velilerimizi dershane dershane dolaşmaktan, velilerimize maddi yönden de yükünü almıştır. Bu kurslarımız ücretsiz olarak devletimiz tarafından uygulanmaktadır. Aleyna kızımızda sadece ve sadece Milli Eğitim’in çocuklarımıza sunduğu yetiştirme kurslarına katılarak bu başarıyı elde etmiştir. Ben öğrencimiz Aleyna’yı tebrik ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.”

Kızıyla gurur duyduğunu belirten baba Hayrettin Taş, “İlkokul birinci sınıftan bu yana çok disiplinli ve düzenli bir çalışma yaptı. Bizleri hiçbir zaman üzmedi. Ödevlerini yaptı. İleri hayatında da bu şekilde başarılarının devamını bekliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 506 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Biz bu değiliz!

Biz bu değiliz!

Her fırsatta ilimizin tanıtılması için tüm güzelliklerini her zaman sıralar  [Devamı]

ÇİFTÇİMİZİN SUÇU NEDİR?

ÇİFTÇİMİZİN SUÇU NEDİR?

Geçtiğimiz gün Meclis Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan CHP H  [Devamı]

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI


. Alınan bilgiye göre Serinyol Mahallesi kırsalında öğle saatlerinde &ccedi  [Devamı]

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube M&uum  [Devamı]

ÇAPARALİ’DEN TAVİZ YOK MESAJI

ÇAPARALİ’DEN TAVİZ YOK MESAJI

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Mü  [Devamı]

Resim Galerisi