Diş Hekimleri İstanbul’da toplandı

İstanbul’da Türk Dişhekimleri Birliği tarafından düzenlenen Başkanlar Konseyi Toplantısı’na Hatay’ı temsilen Hatay Dişhekimleri Odası Başkan Nebil Seyfettin ve Genel Sekreter Davut Akemoğlu temsil etti.

Gerçekleştirilen Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda Dişhekimliği mesleğinin ve ülkenin önemli gündem maddeleri görüşüldü. İki gün süren Başkanlar Konseyi Toplantısı sonucunda bir açıklama gerçekleştiren Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Nebil Seyfettin, yayınlanan Sonuç Bildirgesi’ni açıkladı.

Açıklanan sonuç bildirgesinde genel olarak ülke gündemi ve dişhekimliği sorunlarıyla ilgili ifadelere yer verildi. Sonuç Bildirgesi’nde şu sorunlara değinildi:

ADALET İSTİYORUZ

“Son bir yıl içerisinde ülkemizde demokrasinin askıya alınarak OHAL kurallarının getirdiği ve yargının gün geçtikçe daha çok siyasallaştığı anti demokratik bir ortamı yaşamaktayız. İnsanların hiçbir soruşturmaya tabi tutulmadan bir gece yayınlanan listelerle kamu görevinden çıkartıldığı, aileleriyle birlikte pasaportlarının iptal edildiği; soruşturmalarda ise yasal savunma haklarının dahi ellerinden alınarak yargılandığı bir süreçten geçiyoruz. 

Özgürlüklerin bu derece ağır bir biçimde kısıtlandığı, ekonomik ve siyasi istikrarsızlık ortamında gelecek planları yapmakta zorlanan bizler, mesleğimizi daha ileri taşıyabilmek için Ulusal Ağız Diş Sağlığı Politikalarını belirlemek adına elimizden geleni yapıyoruz. Bu politikalar ışığında Sağlık Bakanlığı, Dişhekimliği Fakülteleri, SGK, belediyeler ve diğer kurumlarla görüşmeleri sürdürüyor, Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri’nin daha etkin bir şekilde sürdürülmesini sağlamaya çalışıyoruz. 

Bu kapsamda bir yandan meslektaşlarımızın şiddete uğramadan çalışabilmesinden, mesleğin nitelikli sunum olanaklarının artırılmasına diğer yandan hastalarımızın kişisel verilerinin korunmasını sağlamaya bütün gayretimizle çalışıyoruz. Meslektaşlarımızın dişhekimliğinde hızla gerçekleşen bilimsel gelişmeleri takip edebilmeleri ve çağı yakalayabilmeleri için kongrelere, sempozyum ve fuarlara katılımlarının arttırılmasına yönelik yapılması gerekenler üzerine planlamalar yapmaya çalışmakla birlikte, bilimin ancak demokratik ortamda gelişebileceğini, eğitim, hukuk ve sağlığın en temel insan hakları olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.” sözlerine yer verildi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2339 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
BU BAYRAM ONLARIN

BU BAYRAM ONLARIN

Hatay Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hatay Büyü  [Devamı]

KAYMAKAM ŞENGÖK GÜMÜŞGÖZE'DE

KAYMAKAM ŞENGÖK GÜMÜŞGÖZE'DE

Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Mahalle Muhtarlıkları ziyareti kapsamında Gü  [Devamı]

Türk Büro Sen’den Vali Ata’ya ziyaret

Türk Büro Sen’den Vali Ata’ya ziyaret

Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Ulu, Kadir Bolat ve beraberinde  [Devamı]

DANIŞTAY'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

DANIŞTAY'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz ve beraberindeki heyeti ma  [Devamı]

GAZİLERE BERAT MADALYALARI VERİLDİ

GAZİLERE BERAT MADALYALARI VERİLDİ

Kore Cumhuriyeti Muharip Gaziler Derneği tarafından, Türkiye Muharip Gaziler Derne  [Devamı]

Resim Galerisi