GÖNÜLDEN NAĞMELER BÜYÜLEDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, 18 Haziran Pazar günü 'Ramazan Programları' dolayısıyla TRT sanatçıları tarafından seslendirilen 'Gönülden Nağmeler' adlı konseri Hataylılarla buluşturdu.

Hatay Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlmittin Boz, HATSU Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Şahsuvar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

9 KİŞİLİK EKİP İZLEYENLER TARAFINDAN AYAKTA ALKIŞLANDI

Derya Kaya'nın sunumu ile Hataylılarla buluşan konserde, 9 kişilik ekip katılımcılara muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. TRT solistlerinden Nazlı Kanaat ve Alper Diler büyülü sesleriyle dinleyicilerin adeta kulaklarının pasını sildi. Konserde Hatay Musiki Derneği Tasavvuf Topluluğu Koro Şefi, Hatay Barosu Kültür Sanat Korosu Şefi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Topluluğu Şefi Antakyalı Mahmut Bulgurcu seslendirdiği ‘Yıldızlı Semalardaki Haşmet Ne Güzel Şey’ adlı eserle izleyenlerden tam not aldı.

Yaklaşık 1 saat süren konserde ilahiden Türk Sanat Müziğine kadar çeşitli müzik dallarından ezgileri Hatay halkıyla buluşturan koro konserin sonunda ayakta alkışlandı.

BOZ: SİZLERİ HATAY’DA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ

TRT sanatçılarını Hatay’da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Boz, Burada tarih boyunca değişik inançlara sahip insanlar iç içe yaşamış. Bu bütünlüğü bozmak için uğraştılar ama başaramadılar. Sizler de geldiniz gördünüz bizler barış içerisinde kardeşçe yaşayan hoşgörü sahibi insanlarız. Sizleri Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz ve bundan sonra da sizin gibi değerli sanatçıları Hatay'da görmek istiyoruz. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş adına teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Konserin sonunda Başkanvekili İlmittin Boz ve HATSU Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Şahsuvar TRT solistleri Nazlı Kanaat ve Alper Diler’e çiçek takdim etti. Günün anısına çektirilen toplu hatıra fotoğrafının ardından gece son buldu. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 389 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MEHMET GÜZELMANSUR SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARA  [Devamı]

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), “Sürdürülebilir bir ge  [Devamı]

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

​Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay 1.Sıra Milletvekili Adayı Lütfi K  [Devamı]

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sportif bir sorumluluk üstlenerek kente kaz  [Devamı]

HATAYSPOR ALTYAPI SEÇMELERİ BAŞLADI

HATAYSPOR ALTYAPI SEÇMELERİ BAŞLADI

Kulüp geleneklerini sürdürebilecek ahlaklı sporcuları bünyesine kat  [Devamı]

Resim Galerisi