GÖNÜLDEN NAĞMELER BÜYÜLEDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, 18 Haziran Pazar günü 'Ramazan Programları' dolayısıyla TRT sanatçıları tarafından seslendirilen 'Gönülden Nağmeler' adlı konseri Hataylılarla buluşturdu.

Hatay Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlmittin Boz, HATSU Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Şahsuvar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

9 KİŞİLİK EKİP İZLEYENLER TARAFINDAN AYAKTA ALKIŞLANDI

Derya Kaya'nın sunumu ile Hataylılarla buluşan konserde, 9 kişilik ekip katılımcılara muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. TRT solistlerinden Nazlı Kanaat ve Alper Diler büyülü sesleriyle dinleyicilerin adeta kulaklarının pasını sildi. Konserde Hatay Musiki Derneği Tasavvuf Topluluğu Koro Şefi, Hatay Barosu Kültür Sanat Korosu Şefi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Topluluğu Şefi Antakyalı Mahmut Bulgurcu seslendirdiği ‘Yıldızlı Semalardaki Haşmet Ne Güzel Şey’ adlı eserle izleyenlerden tam not aldı.

Yaklaşık 1 saat süren konserde ilahiden Türk Sanat Müziğine kadar çeşitli müzik dallarından ezgileri Hatay halkıyla buluşturan koro konserin sonunda ayakta alkışlandı.

BOZ: SİZLERİ HATAY’DA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ

TRT sanatçılarını Hatay’da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Boz, Burada tarih boyunca değişik inançlara sahip insanlar iç içe yaşamış. Bu bütünlüğü bozmak için uğraştılar ama başaramadılar. Sizler de geldiniz gördünüz bizler barış içerisinde kardeşçe yaşayan hoşgörü sahibi insanlarız. Sizleri Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz ve bundan sonra da sizin gibi değerli sanatçıları Hatay'da görmek istiyoruz. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş adına teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Konserin sonunda Başkanvekili İlmittin Boz ve HATSU Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Şahsuvar TRT solistleri Nazlı Kanaat ve Alper Diler’e çiçek takdim etti. Günün anısına çektirilen toplu hatıra fotoğrafının ardından gece son buldu. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 241 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
VALİ ATA'DAN SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

VALİ ATA'DAN SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Bu akşam saatlerinde Samandağ Çevlik Limanında yaşanan taciz ateşi ile ilgili yaşana  [Devamı]

GÜZERGAHLAR REVİZE EDİLDİ

GÜZERGAHLAR REVİZE EDİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık ku  [Devamı]

CHP SAMANDAĞ TEŞKİLATI SALDIRIYI KINADI

CHP SAMANDAĞ TEŞKİLATI SALDIRIYI KINADI

 

Samandağ CHP ilçe  Başkanı İbrahim Aydoğan, Şeyh Yusuf Yılmaz  [Devamı]

DOĞAKA 79. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

DOĞAKA 79. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

 

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 79. Yönetim Kurulu Toplantısı,  [Devamı]

VALİ ATA’DAN İSTE’YE ZİYARET

VALİ ATA’DAN İSTE’YE ZİYARET

 

Bir dizi incelemede bulunmak üzere İskenderun Teknik Üniversitesi (İ  [Devamı]

Resim Galerisi