HATAY CHP ADALET İÇİN YÜRÜDÜ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan, Samandağ Belediye Başkanvekili Sabit Yorgun, Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Kadın Danışma Derneği Başkanı Hülya Nehir, Samandağ CHP Kadın Kolları Başkanı Sevcan Toprak, CHP Samandağ Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan, CHP Samandağ ilçe örgütü Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye meclis üyeleri ve Samandağlıların yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Yürüyüşçüler sıkça “Yeter artık Hükümet, herkes için Adalet” sloganını attı. Gerçekleşen ‘Adalet’ yürüyüşünde konuşan İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, hükümetin faşizanca uygulamalarının tahammül edilemez boyutlara tırmandığını, hükümet yakınlarının dışarıda gezerken milletvekillerinin tutuklanma-sının kabul edilemez olduğunu, adaleti herkes için istediklerini söyledi.

HERKES İÇİN ADALET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü'ne destek amacıyla Hatay CHP il örgütü Antakya DSİ parkından il binasına yürüdü. İl binası önünde bir konuşma yapan il başkanı Mehmet Güzelmansur Türkiye’de Adalet terazisinin şaştığına dikkat çekerek; “Aydınlarımız, Gazetecilerimiz son olarak ta Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız olarak tutuklanmıştır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’da Adaletin terazisinin şaşmasının ardından 15 Haziran 2017 günü Ankara Güven Park'ta başlayan ve İstanbul Maltepe Cezaevi'nde son bulacak olan “Adalet” yürüyüşüne başlamıştır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu yürüyüşe başlarken; Sağduyu çağrısı yapmış yürüyüşünün amacını ise toplum vicdanında oluşan adalete güvensizliği duyurmak olarak belirlemiştir.
Adalet sadece bizlere değil herkes için ekmek ve su gibi elzemdir. Adaletin kaybolması demek bir ülkenin vicdanının kaybolması demektir. Bu gün gelinen noktada ne yazık ki ülkemizde Başta Adalete olmak üzere Devletin kurumlarına güven azalmıştır. Siyasi İktidar icraatlarıyla kamu ve toplum vicdanını rahatsız edecek girişimlerde bulunmuştur. Bazı siyasilerin yakınları hakkında tutuksuz yargılama kararları verilirken Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı verilmesi Adalete olan güveni daha da sarsmış, Genel Başkanımızın başlattığı haklı yürüyüşü meşru kılmıştır.
Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi, “Haklı olduğumuz için dünyaya, Türkiye'ye, bütün insanlara mesaj vermek istiyoruz. Adalet istiyoruz"
Bizler bu yürüyüşte haklı olduğumuza inanıyor ve bütün dünyaya Adalet isteğimizin mesajını vermek istiyoruz. Yürüyüşün başladığı gün ben, Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimizle Ankara Güven Parktaydım. Başlatılan yürüyüş halkta bir umut ışığı olmuştur. Yürüyüş esnasında ufak tefek provokasyonlar olmasına karşın yürüyüşüne devam eden Genel Başkanımız İstanbul’a kadar yürüyüşüne devam edecektir. Bizler Genel Başkanımızın bu haklı yürüyüşünde Hatay İl örgütü ve tüm ilçeler olarak Genel Başkanımızın bu haklı yürüyüşünde sonuna kadar onun yanında olduğumuzu yineliyoruz. Bizler Adalet istiyoruz! Adalet istiyoruz! Adalet istiyoruz!” ifadelerinde bulundu. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 375 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN BAYRAM SEVİNCİ

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN BAYRAM SEVİNCİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK), 23 Nisan Ulus  [Devamı]

HBB SAHİLLERİ TEMİZLİYOR

HBB SAHİLLERİ TEMİZLİYOR

Sıcak havaların gelmesi ile serinlemek amacıyla sahillere akın edecek olan vatandaşl  [Devamı]

ALTYAPIDA YAPILAN ÇALIŞMALAR ÖNEMLİ

ALTYAPIDA YAPILAN ÇALIŞMALAR ÖNEMLİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

VALİ ATA’DAN YAHŞİ’YE TAZİYE ZİYARETİ

VALİ ATA’DAN YAHŞİ’YE TAZİYE ZİYARETİ

Hatay Valisi Erdal Ata, daha önce görev yaptığı Kocaeli'den emekli Vali   [Devamı]

DEFNE KOZA EVİ’NDEN ANKARA’YA İPEKBÖCEĞİ

DEFNE KOZA EVİ’NDEN ANKARA’YA İPEKBÖCEĞİ

Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpekböceği Yetiştiricil  [Devamı]

Resim Galerisi