SURİYE SAVAŞI HATAY’I OLUMSUZ ETKİLEDİ

Sunuculuğunu Cem Seymen’in üstelendiği programda Suriye savaşı yüzünden son 6 yıldır son derece olumsuz etkilenen Hatay’ın ekonomisinin ve üreticilerinin beklentileri masaya yatırıldı.

SEYMEN HATAY’A HAYRAN OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ

Hatay’ın Türkiye’nin en güzel kültürel şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Seymen, medeniyetler geçidi olarak adlandırdığı Hatay’ın barışçıl coğrafyasına, hoşgörüsüne, konukseverliğine, mutfağına ve tarih geçmişi ile geleceği arasında kurulan insan köprüsüne hayran olduğunu dile getirdi. Hatay’ı coğrafik yönden de oldukça beğendiğinin altını çizen Seymen, “ Buranın müthiş bir iklimi var. Mikro biyolojik çeşitliliği de oldukça fazla. Bu sebeple Hatay’a gelebilmeniz için size bir değil onlarca sebep sayabilirim." dedi. 

“SURİYE SAVAŞI HATAY’I OLUMSUZ ETKİLEDİ”

Suriye savaşının ciddi bir şekilde Hatay’daki ticari olumsuz etkilediğini dile getiren Seymen, savaş öncesince Tarihi Uzun Çarşı’ya giren paranın 750 bin dolardan 50 bin dolara gerilediğinin altını çizdi. ‘Kriz zamanları bizlere fırsat vermeli’ diyen Seymen, ‘ Müthiş bir tarihi kültürün, insan çeşidinin ve coğrafi güzellikleri içinde barındıran Hatay’da krizi fırsata nasıl çevirebileceğimizi düşünmek gerek” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN SAVAŞ: SON 6 YILLIK SÜREÇTE HEM DÜNYA HEM DE ÜLKEDEKİ EKONOMİK KRİZLERDEN ETKİLENİR HALE GELDİK

Seymen’in Hatay’da zayıflayan ekonomiyi nasıl kurtarabiliriz sorusunu yanıtlayan Başkan Savaş, “Biz Ortadoğu’da yaşanan savaş öncesi kendi kendine yetebilen ekonomiye sahip bir şehirdik. Dünya’da ekonomik anlamda kriz de olsa bizi çok fazla etkilemeyen bir durumla karşı karşıya kalırdık. Çünkü Hatay’ın bir tarafı deniz diğer tarafı Ortadoğu. Hem denizden hem de karadan Suriye ve Irak başta olmak üzere 13-14 ülke ile ticaret yapan bir şehirdik. Hem teknolojik ürünleri hem yaş sebze ve meyveyi hem de hububatı pazarlayabilme şansımız vardı. Lojistik sektörümüz oldukça dinamikti. Tır filomuz İstanbul’dan sonra 2’inci sıradaydı. Fakat son 6 yıllık süreç içerisinde bir hem dünyadaki ekonomik krizlerden hem de ülkedeki ekonomik yavaşlamadan etkilenir hale geldik. Şu anda yıllardır alışık olmadığımız bir ekonomik sığlaşma ile karşı karşıyayız. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bu işin içerisinden nasıl çıkabiliriz diye düşünmeden edemiyoruz” dedi.

SEYMEN HERKESİ HATAY’A DAVET ETTİ

Başkan Savaş’ın konuşmasının ardından Seymen Hatay’ın bir savaş bölgesi olmadığını ve muhteşem bir hoşgörü kenti olduğuna dikkat çekerek şehri kalkındırmak adına başta CNN Türk izleyenlerini olmak üzere herkesi Hatay’a davet etti. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 265 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Ertem Partililere Teşekkür Etti

Ertem Partililere Teşekkür Etti

 

Birol Ertem yaptığı açıklamada, ‘’Önce delege tespit  [Devamı]

DEVLETİN MAKAMINI DAĞ BAŞINA ÇEVİRENLER

DEVLETİN MAKAMINI DAĞ BAŞINA ÇEVİRENLER

 
 
BAŞKAN YILMAZ:
 
Eğitim kurumlarına ziyareti Sürüyor

Eğitim kurumlarına ziyareti Sürüyor

Eğitim öğretim yatırımlarının bir toplumun geleceği için en önemli yatır  [Devamı]

KALDIRIM İŞGALİ YAPAN İŞYERLERİ UYARILDI

KALDIRIM İŞGALİ YAPAN İŞYERLERİ UYARILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi 3.Bölge Zabıta Müdürlüğü, kal  [Devamı]
İBADETHANELER ÖZENLE TEMİZLENMEYE DEVAM EDİYOR

İBADETHANELER ÖZENLE TEMİZLENMEYE DEVAM EDİYOR

 

Kurulduğu günden bu yana il genelindeki tüm ibadethanelerde ger&ccedi  [Devamı]

Resim Galerisi