BAŞKAN KİMYECİ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasının yıldönümü olan “Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle mesaj yayınladı. 

Yayımladığı mesajında şu ifadelere yer veren Başkan Kimyeci ; “15 Temmuz hain darbe girişimi, tarihimizde devletimize, milletimize yapılmış, hedefleri ve uygulayıcıları itibariyle en sinsi, en pervasız ve en büyük ihanettir. Bu hain darbe girişimi, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve 80 milyon aziz milletimizin omurgalı, dik ve kararlı duruşuyla akamete uğratılmıştır. 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazan, vatan ve bayrak sevgisi ile tüm dünyaya örnek bir duruş sergileyen bu aziz millet, tarihinden ve ecdadından aldığı güçle bir kez daha göstermiştir ki, Türk Milleti asil bir millettir. “15 Temmuz Aziz Milletimizin Destan Yazdığı Gündür, Unutmadık, Unutturmayacağız.” dedi.

Milli birlik ruhu daha da güçlendi

Başkan Kimyeci mesajına devamla; “Bundan bir yıl önce ülkemiz hain FETÖ mensuplarının giriştiği bir darbe girişimi yaşadı. Demokrasimize yönelik Cumhuriyet tarihinin en büyük hain saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Hain FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da kalkıştığı milli iradeyi gasp girişimi, milletimizin tarihe geçen direnişi ve yazdığı demokrasi destanı ile önlendi. Bu hain girişimi, milletçe tek vücut olup göğsümüzü tanka, tüfeğe siper ederek akamete uğrattık. Milletimiz, darbe girişimi karşısında kararlı duruşuyla bir demokrasi destanı yazdı. Şer odaklarının, ülkemizin başarısını çekemeyen dış odakların oyununu bozduk. Ülke olarak büyük bir badire atlattık. Ancak her şerde bir hayır da vardır. FETÖ darbe girişimi sonrasında ülkemizde “milli birlik” ruhu daha da güçlendi. Bu olaydan Türk demokrasisi daha da güçlenerek çıktı. Milletçe tek vücut olup püskürttüğümüz demokrasiye yönelik bu saldırının ardından başlayan, devlete nüfuz etmiş örgüt unsurlarını kararlılıkla temizleme süreci ise hala devam ediyor.” dedi.

15 Temmuz milletimizin desten yazdığı bir gündür

Dosta ve düşmana güçlü bir mesaj verdiklerini belirten Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Hain darbe girişiminin yıldönümünde “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri ile  demokrasinin ekmek gibi, su gibi hayati olduğunu daha güçlü biçimde idrak ediyor; aynı zamanda milletçe demokrasiye sahip çıkma konusunda dosta ve düşmana güçlü bir mesaj veriyoruz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü kahramanca savunurken, şehitlik mertebesine erişen, tüm şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Şehit ailelerimize ve aziz milletimize sabır diliyorum. Kahraman gazilerimize Rabbimden acil şifalar temenni ediyorum. 15 Temmuz Aziz Milletimizin Destan Yazdığı Gündür, Unutmadık, Unutturmayacağız.” dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 294 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Samandağ C. Başsavcısını

Samandağ C. Başsavcısını

Hatay Valisi Erdal Ata, Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli’yi makamında kabu  [Devamı]

NAZIM HİKMET FOTOĞRAF SERGİSİ

NAZIM HİKMET FOTOĞRAF SERGİSİ

 

Akdeniz Sanat Oluşumu (ASO) tarafından düzenlenen 2.Uluslararası Akdeniz  [Devamı]

ULAŞILAMAYAN YOLLARA HİZMET

ULAŞILAMAYAN YOLLARA HİZMET

Hatay’ın dört bir yanına ayrım gözetmeksizin hizmet götüren HBB Baş  [Devamı]

Dudu KKTC’de

Dudu KKTC’de

 

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhur  [Devamı]

Hatay Halkı Hakkını İstiyor

Hatay Halkı Hakkını İstiyor

 
 
 
Hükümetiniz Hatay'  [Devamı]
Resim Galerisi