Görevimiz Türkiye Cumhuriyetini korumaktır

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla basın bülteni yayınlayan MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya; “Bizlerin görevi kan ve can verilerek kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, yüceltmek ve atalarımız mirası olan bu vatanı tıpkı onların yaptığı gibi bizden sonraki kuşaklara armağan etmektir.” dedi.

TÜRK MİLLETİ BOYUN EĞMEMİŞTİR

Yayınladığı basın bülteninde şu ifadelere yer veren Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya; “30 Ağustos Zafer Bayramı Ulusal Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşine az rastlanır bir zaferle taçlandıran kahramanlık destanının adıdır. Türk milleti binlerce yıllık tarihinde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmuş, hiçbir tehdit ve saldırıya boyun eğmemiştir. Milletimizi güçlü kılan, kahramanlıklarıyla ve dayanışmasıyla tarihte öne çıkaran işte bu birlik ve beraberlik ruhudur. Bu milletin sömürgeci güçlere karşı ordu millet bütünlüğü için verdiği mücadelenin eseri Türkiye Cumhuriyeti’dir.” dedi.

ECDADIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Vatan toprağının bağımsızlığı için canlarını feda edenlerin torunları olmaktan gurur duyduklarını belirten MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya; “Dünyadaki ve bölgemizdeki devleti olmayan, baskı altında yaşayan ve özgürlüğü kısıtlanan mazlum milletlerin yaşamış olduğu işgal, soykırım ve zulümleri gördüğümüzde; vatan toprağının bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğü için canlarını feda etmekten çekinmeyen aziz ecdadımızı minnetle yad ediyor ve böyle bir ecdadın torunları olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

EN KIYMETLİ VARLIĞIMIZ VATAN TOPRAĞIMIZDIR

Görevlerinin Ata mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gelecek kuşaklara armağan etmek olduğunu belirten MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya; “Bilinmelidir ki, tek hazinemiz ve en kıymetli varlığımız vatan toprağımızdır. Bizlerin görevi kan ve can verilerek kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetini korumak, yüceltmek ve atalarımız mirası olan bu vatanı tıpkı onların yaptığı gibi bizden sonraki kuşaklara armağan etmektir. Bu mutlu günde şahsım ve üniversitem adına büyük zaferin mimarları olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli Hataylıların ve tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1086 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
 Öğrenciler Yarıyıl Tatiline Giriyor

Öğrenciler Yarıyıl Tatiline Giriyor


  
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan  ö  [Devamı]

KARNE ALAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

KARNE ALAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yarıyı  [Devamı]
HBB AYKOME GENEL KURULU TOPLANDI

HBB AYKOME GENEL KURULU TOPLANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME), 2018 Ocak ayı il  [Devamı]

HASİAD 12. OLAĞAN GENEL KURULU YARIN YAPILACAK

HASİAD 12. OLAĞAN GENEL KURULU YARIN YAPILACAK

Yönetim Kurulu Başkanlığını Tahsin Kabaali’nin yaptığı Hatay Sanayici   [Devamı]

GASTRONOMİ KENTİ HATAY 2018’İN İLK KONUKLARINI AĞIRLAD

GASTRONOMİ KENTİ HATAY 2018’İN İLK KONUKLARINI AĞIRLAD

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü S  [Devamı]

Resim Galerisi