BOYNU KIRILAN HASTAYI HAYATA BAĞLADI

 

Osmaniye’de geçirdiği trafik kazasında boynu kırılan ve vücudunun sağ tarafı felç olan 39 yaşındaki İsmail Gevher, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Gözcü’nün gerçekleştirdiği başarılı ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

 

Kaza sonrası, boyundaki omurga kemiklerinde kırık gelişen hasta İsmail Gevher, ambulansla yakında bulunan bir hastaneye götürüldü. Acil servisteki tedavisinin ardından, ‘vücutta sadece ezik oluştu’ denilerek taburcu edilen İsmail Gevher, şikâyetlerinin artması üzerine yakınları tarafından Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne getirildi.

Tetkiklerde, boynunda kırık ve kayma tespit edilen İsmail Gevher, omurilikteki ödem nedeniyle üç gün müşahede altında kaldıktan sonra Op. Dr. Selçuk Gözcü tarafından ameliyata alındı.

“AMELİYATI BAŞARIYLA SONUÇLANDIRDIK”

Op. Dr. Selçuk Gözcü, ameliyatta boyundaki omurgalarda kırık ve kayma olan bölgeye başarıyla ameliyat uyguladıklarını ifade ederek,  “Motor kazası sonucu acil servise başvuran hastaya yapılan tetkiklerde, C5 ve C6 dediğimiz omurga kemiklerinde kırık, aynı zamanda kayma tespit edildi. Ayrıca omurilikte zedelenmeye bağlı ödem mevcuttu. Nörolojik muayenede sol tarafında kısmi güç kaybı olan hasta, sağ ayak ve kolunu hiç oynatamıyordu. Tetkiklerin ardından omuriliğe üç gün boyunca boyun traksiyonu uygulanarak, solunum takibi yapıldı. Daha sonra durumu stabil olan hasta ameliyata alındı. Ameliyat sırasında boynun ön tarafından girişim yapıldı. Kırık ve çıkıklı olan bölge, vida ve implantlarla sabitlendi. Sinir üzerinde oluşan baskı kaldırıldı. Kaza esnasında meydana gelen baskıdan dolayı omurilik sinirinde ödem meydana gelmişti. Ameliyat sonrası bununla ilgili tedaviye devam edildi. Ameliyat sonrası hastanın sol tarafındaki kısmi güç kaybı tamamen düzeldi, sağ tarafında ise kısmi güç kaybı devam etmesine rağmen elini ve kolunu hareket ettirebilmekte, kendi başına yemek yiyebilmektedir. Bundan sonraki süreç fizik tedavi olacak” açıklamasında bulundu.

HASTANEMİZİN İMKÂNLARI SAYESİNDE ÖZELLİKLİ AMELİYATLARI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Bölgede bu tür riskli ameliyatları Özel İskenderun Gelişim Hastanesi farkıyla uyguladıklarını söyleyen Op. Dr. Gözcü, ”Yedi yıldır Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi olarak Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde hizmet vermekteyim. Hastanemizin gelişmiş imkânları sayesinde, bu tür özellikli ameliyatları İskenderun’da yapmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

TEKRAR HAREKET EDEBİLDİĞİM İÇİN MUTLUYUM

Geçirdiği kazanın ardından yaşadıklarını anlatan İsmail Gevher ise, “Osmaniye’de trafik kazası geçirdim ve hemen ambulansla hastaneye kaldırıldım. Getirildiğim hastanede doktorlar, bir sıkıntımın olmadığını, sadece eziklerimin olduğunu söyledi. Öğlen vaktine kadar tedbir amaçlı bekletildim. Bu sürede sağ tarafımın tutmadığını söylememe rağmen, bir sıkıntımın olmadığını belirttiler ve beni taburcu ettiler. Ağrılarımın artması üzerine, kendi imkânımızla Gelişim Hastanesi’ne geldik. Dr. Selçuk Gözcü, boynumda kırık olduğunu tespit etti ve ameliyata aldı. Ameliyattan sonra sağ tarafımda biraz güç kaybı olmasına rağmen, ellerimi kollarımı rahatça hareket ettirebiliyorum. Alanında isim yapmış olan Doktor Selçuk Gözcü’ye, gerçekleştirmiş olduğu başarılı operasyondan dolayı teşekkür ediyorum.  Tekrar hareket edebildiğim ve rahat nefes alabildiğim için Doktoruma minnettarım” dedi. (Haber Merkezi)

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 229 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATSU, DEV BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ

HATSU, DEV BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi Genel Müdürl&  [Devamı]

AZİZ YILDIRIM'DAN, BAŞKAN SAVAŞ'A FORMA

AZİZ YILDIRIM'DAN, BAŞKAN SAVAŞ'A FORMA

Hatay Fenerbahçe Özel Eğitim Anaokulu'nun açılışını yapmak &  [Devamı]

ATSO BAŞKANI ÇİNÇİN BEYZADE FM'DE

ATSO BAŞKANI ÇİNÇİN BEYZADE FM'DE

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çin&c  [Devamı]

Vali Ata, Şehit ve Gazi Ailelerini Unutmadı

Vali Ata, Şehit ve Gazi Ailelerini Unutmadı

Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Fevzi Mercanoğl  [Devamı]

BAŞKAN NEHİR, KOYUNOĞLU'NDA

BAŞKAN NEHİR, KOYUNOĞLU'NDA

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Koyunoğlu mahallesini ziyaret ederek vatanda  [Devamı]

Resim Galerisi