ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI FESTİVALİ EKİMDE

 

Hatay ve Altınözü'nün Tarım Ekonomisinde önemli bir yeri olan Zeytin ve Zeytinyağı'nın tanıtımı için  Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi'nin organizasyonu ile" 1. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali" gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada festivalin,  Altınözü'nün, bölgenin gelecekte önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden biri olabilmesi hedefiyle gerçekleştirileceği ifade edildi.

 Festivalin amacı ve programıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur “Altınözü, Zeytini ve Zeytinyağını ülke genelinde tanıtmak, üreticiler arasında, ilçenin önemli tarım ürünlerinden  biri olan zeytinin önemine dikkat çekerek, farkındalığı arttırmak amacıyla 21-22-23-Ekim 2017 tarihleri arasında Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesinin organizasyonu ile 1.’si düzenlenen Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı festivalinin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Kaymakam Uygur açıklamasının devamında; “Festival Programının 1. Günü Dağ Bisikleti Yarışması ve Zeytinyağı Tadım Eğitimi, 2. Günü Festival Kortej Yürüyüşü, sezonun ilk Zeytin Hasadının gerçekleştirilmesi, Fidan Dikimi, Zeytin Müzesinin açılışı, 15 Temmuz Milli İrade Parkında kurulan stantların gezilmesi, Zeytinyağlı Yemek Yarışması, Folklor Ekiplerinin gösterileri ve Zeytin Dalı Korosu ile  Karsu DÖNMEZ konserleri ile devam edecektir. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’nin 3 üncü günü Zeytin Çalıştayı ile son bulacaktır. Festivalimize tüm halkımız davetlidir” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 266 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Samandağ C. Başsavcısını

Samandağ C. Başsavcısını

Hatay Valisi Erdal Ata, Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli’yi makamında kabu  [Devamı]

NAZIM HİKMET FOTOĞRAF SERGİSİ

NAZIM HİKMET FOTOĞRAF SERGİSİ

 

Akdeniz Sanat Oluşumu (ASO) tarafından düzenlenen 2.Uluslararası Akdeniz  [Devamı]

ULAŞILAMAYAN YOLLARA HİZMET

ULAŞILAMAYAN YOLLARA HİZMET

Hatay’ın dört bir yanına ayrım gözetmeksizin hizmet götüren HBB Baş  [Devamı]

Dudu KKTC’de

Dudu KKTC’de

 

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhur  [Devamı]

Hatay Halkı Hakkını İstiyor

Hatay Halkı Hakkını İstiyor

 
 
 
Hükümetiniz Hatay'  [Devamı]
Resim Galerisi