ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI FESTİVALİ EKİMDE

 

Hatay ve Altınözü'nün Tarım Ekonomisinde önemli bir yeri olan Zeytin ve Zeytinyağı'nın tanıtımı için  Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi'nin organizasyonu ile" 1. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali" gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada festivalin,  Altınözü'nün, bölgenin gelecekte önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden biri olabilmesi hedefiyle gerçekleştirileceği ifade edildi.

 Festivalin amacı ve programıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur “Altınözü, Zeytini ve Zeytinyağını ülke genelinde tanıtmak, üreticiler arasında, ilçenin önemli tarım ürünlerinden  biri olan zeytinin önemine dikkat çekerek, farkındalığı arttırmak amacıyla 21-22-23-Ekim 2017 tarihleri arasında Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesinin organizasyonu ile 1.’si düzenlenen Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı festivalinin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Kaymakam Uygur açıklamasının devamında; “Festival Programının 1. Günü Dağ Bisikleti Yarışması ve Zeytinyağı Tadım Eğitimi, 2. Günü Festival Kortej Yürüyüşü, sezonun ilk Zeytin Hasadının gerçekleştirilmesi, Fidan Dikimi, Zeytin Müzesinin açılışı, 15 Temmuz Milli İrade Parkında kurulan stantların gezilmesi, Zeytinyağlı Yemek Yarışması, Folklor Ekiplerinin gösterileri ve Zeytin Dalı Korosu ile  Karsu DÖNMEZ konserleri ile devam edecektir. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’nin 3 üncü günü Zeytin Çalıştayı ile son bulacaktır. Festivalimize tüm halkımız davetlidir” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 426 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATAY ÖZLENEN ASİ'Yİ GÖRECEK

HATAY ÖZLENEN ASİ'Yİ GÖRECEK

Asi Nehri Projesi’nin son durumu hakkında detaylı bilgi veren Hatay Büyü  [Devamı]

VALİ ATA'DAN İNCELEME

VALİ ATA'DAN İNCELEME

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) ve Gö&cced  [Devamı]

VALİ ATA, İŞADAMI GÜNAY'I ZİYARET ETTİ

VALİ ATA, İŞADAMI GÜNAY'I ZİYARET ETTİ

Vali Ata, Günay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Halef Günay'ı iş y  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA İPEK BAHARI COŞKUSU

SAMANDAĞ'DA İPEK BAHARI COŞKUSU

Samandağ Belediyesi, bu hafta sonunda düzenleyeceği "İpek Festivali"&nb  [Devamı]

ARSUZ'DA YANGIN

ARSUZ'DA YANGIN

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile birlikte Kale Maha  [Devamı]

Resim Galerisi