ASKERLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi internet televizyonu olan www.antakyabelediye.tv’nin ve Antakyabld, İsmail Kimyeci facebook hesaplarının ortak canlı yayın konuğu oldu. Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kimyeci, soruları canlı yayında yanıtladı. Başkan Kimyeci; canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak şunları dile getirdi;

TSK’NIN İDLİB’E İNTİKALİ

 “Türkiye bölgenin istikrarını bozacak, bölünmeye yol açacak ve ülkemizi tehdit edecek her türlü projeye karşıdır ve önlemini alır. Türkiye, Barzani'nin işbirlikçileriyle birlikte aldığı bu kararın terör örgütlerine alan açacağı ve bölünmelere neden olacağını düşündüğü için karşı çıkmaktadır. Türkiye'nin tutumunu Kürtlere karşı çıkmak olarak değerlendirip algı operasyonu yapanlar en hafif tabirle alçaklık yapmaktadırlar. Aynı şekilde Suriye sınırımızda alınan tedbirler, yerel unsurlar veya Esad Rejimiyle çatışma amaçlamıyor. Bilakis Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyan bir önlemdir. Burada da, Irak’ta da önlem alınmazsa PKK/PYD terör örgütleri Akdeniz’e bir koridor oluşturmak suretiyle ülkemizi tehdit etmeyi amaçlamaktadır. Buna asla müsaade edilmeyecektir. AK Parti hiçbir etnik unsuru dışlayan bir siyaset izlememiştir. Hedef operasyon yapmak değil, masum ve mazlumları korumaktır. Tek gayemiz krizlerle boğuşan bölgemizde kalıcı istikrarın sağlanması ve ülkemizi dış tehditlerden korumaktır. Türkiye artık emir alan aciz bir ülke değildir. Dünya siyasetine yön veren, kaderini kendisi belirleyen güçlü bir ülkedir. Türkiye ulusal güvenliğini tehdit edecek hiçbir projeye müsaade etmeyecektir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da gereken tedbir alınacaktır. Sınırımızda gece-gündüz demeden görev yapan tüm Güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Tüm Türkiye’nin ve hatta tüm İslam âleminin, mazlumların Duaları onlarladır.

ISLAK İMZA SÜRECİ SÜRÜYOR

Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde şu anda 527 hak sahibimiz sözleşme imzaladık, bu da %46’a tekabül ediyor. Antakya’mızın çehresini değiştirecek, her türlü sosyal donatıya sahip modern, güvenli ve huzurlu bir yaşam olanı kazandıracak olan vizyon projemizi bir an önce hayata geçirmek için heyecanla bekliyoruz. Hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmayan değerli milletvekillerimizle Çevre ve Şehircilik Müsteşarımız Prof. Dr. Mustafa Öztürk ile 21 Ekim’de Antakya’ya üst düzey bürokratlarla birlikte gelerek hem belediyemizi hem de Kentsel Dönüşüm yapılacak alanı ziyaret edecek. Ayrıca 27 Ekim’de Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, Antakya’mızı ziyaret edecek ve Kentsel Dönüşüm alanında gerek bakanlığımızın gerekse hükümetimizin bu konudaki desteklerini göstermek için teşrif edecek. Antakya halkına milletim adına, bizlere güvenerek cesaret verdikleri, teşvik ettikleri için şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden tüm Antakyamıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum”. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 214 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
BAŞKAN NEHİR'DEN KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN NEHİR'DEN KUTLAMA MESAJI

Samandağ Belediye Başkanı Kurban Bayramı öncesinde Kurban Bayramı kutalama mesajı yay  [Devamı]

BEKİR ALTAN'DAN BAYRAM MESAJI

BEKİR ALTAN'DAN BAYRAM MESAJI

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan Kurban Bayramı öncesinde kutlama mesajı yayımladı.<  [Devamı]

ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MEHMET GÜZELMANSUR SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARA  [Devamı]

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), “Sürdürülebilir bir ge  [Devamı]

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

​Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay 1.Sıra Milletvekili Adayı Lütfi K  [Devamı]

Resim Galerisi