Belen Kadın Toplum Merkezi'ne ziyaret

Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen, “Belen Kadın Toplum Merkezi” projesinin, Sarımazı Mahallesinde hazırlanan merkezinde, Hatay Valiliği SODES Birim Sorumlusu Mehmet KOCA ve Birim Uzmanı Cemil ŞEKERCİ tarafından projenin ilk izlemesine ilişkin ziyaret gerçekleştirildi. 
Birim Sorumlusu Mehmet KOCA ve Birim Uzmanı Cemil ŞEKERCİ’nin Belen ilçesine yaptığı ziyaret Kaymakam AbdulazizAYDIN’ın makamında yapılan görüşme ile başladı. Kaymakam AYDIN’ın projenin, yürütülmesi ile ilgili görüş ve fikirleri alınmasını müteakip Belen Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM ile Vakıf Müdürü Zeynep ÖZTÜRK eşliğinde “Belen Kadın Toplum Merkezi”ne geçildi. 
Proje Koordinatörü SEVİM; bugüne kadar proje çerçevesinde yapılan faaliyetler ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi vererek; hazırlanan proje kapsamında, 12 ay süresince Dekoratif Ahşap Süsleme, Filografi Tekniği, Dekoratif Tablo Yapımı, Ahşap Yakma Tekniği, Step-Aerobik ve 4-6 yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri olmak üzere toplam 6 farklı kurs dalında faaliyet gösterileceğini ve kurs materyallerinin proje bütçesinden karşılanacağını, Merkezde halihazırda 312 saat süreli Dekoratif Ahşap Süsleme kursunun 15 kursiyer ile devam ettiğini, diğer kurslar için de başvuruların alındığını, kursiyerlerin Sarımazı Mahallesi Sayılır Apt.No:1 Daire 11’deki Merkeze başvurarak kayıtlarını yaptırabileceğini, ayrıca (326) 441 47 60 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabileceğini belirtti. 
Ziyaret sonucunda genel bir değerlendirme yapılarak ilk izleme toplantısı tamamlandı.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un konuğu  olarak ilçemize ziyarette bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ barınak restaurantta yaptığı açıklamada; “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Suriye’nin toprak bütünlüğüne önem veriyoruz. Suriye’deki toprak bütünlüğünü aynı zamanda bölgesel istikrarı ve Türkiye’nin istikrarının da önemli bir parçası olarak görüyoruz. Fakat gelinen süreçte Suriye Hükümetinin Bayır Bucak Türkmenlerine karşı sergilediği tavır ne bölgenin nede Suriye’nin istikrarına hizmet edecek bir tutum değildir. Bu vesileyle Türkiye’nin de Moskova’yı çok daha ağır bir dile uyarması gerekir” dedi.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’da konuklarına ilçemize teşriflerinden ötürü teşekkür ettikten sonra Suriye'de Esed Rejiminin, İran ve Rusya'nın  sivil halkı katlederek Türkmen Köylerine doğru saldırması ve bombalar yağdırması ile köylerini terk eden Bayır Bucak Türkmenleri’nin Türkiye sınırına dayandığını ve bun insanların yeteri kadar ihtiyaç malzemesinin bulunmaması üzerine Dörtyol Belediyesi olarak bir yardım kampanyası başlattıklarını belirterek; “Devleti Aliyye Osmaniye’nin bizlere emaneti Bayır Bucak Türkmenlerine yardımlarımız Dörtyol Ülkü Ocakları Başkanımız ve Dörtyol Belediyesi Personellerimizle Türkmen kardeşlerimize 50 araçlık bir konvoyla gönderilerek teslim edildi.” dedi. 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2535 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Ata Hatay Otizmliler Derneğini Kabul Etti

Ata Hatay Otizmliler Derneğini Kabul Etti

Hatay Valisi  Erdal Ata, Hatay Otizmliler Derneği Başkanı Sara Gök ve berabe  [Devamı]

Yaman'dan ziyaret

Yaman'dan ziyaret

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; Çökek, Özengili, Hüsey  [Devamı]

Kimyeci 2. Sıraya yükseldi

Kimyeci 2. Sıraya yükseldi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ORC Firması tarafından 2017 yılı Mart ay  [Devamı]

Çaparali’den Dünya Su Günü Mesajı

Çaparali’den Dünya Su Günü Mesajı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdür&  [Devamı]

Şahin, İTSO’yu ziyaret etti

Şahin, İTSO’yu ziyaret etti


TEDAŞ Hatay Bölge Müdürü Aydın Şahin ve İskenderun TEDAŞ  [Devamı]

Resim Galerisi