ARAPÇA DERSİNİ SEÇİN

Samandağ Alevi Kültürünü Araştırma Derneği adına din ve kanaat önderi Ender Dağ, Seçmeli Arapça dersi ile ilgili velilere çağrıda bulundu.

2. Döneminin Şubat ayı içinde yapılacak olan seçmeli  ders tercihi konusunda veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri bu  konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini söyleyen Dağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Arapça (el-lugatu l-‘arabiyye ya da sadece  ‘arabi), Hami-Sami Dilleri Ailesi'nin Sami koluna mensup bir dildir. İslâm'ın kutsal kitabı Kur'an, Arapça dilindedir. Günümüzde 60 ülkede konuşulan Arapça, dünya genelinde en çok konuşulan 5. dil olup aynı zamanda Birleşmiş Milletler'de kabul edilen 6 resmî dilden birisidir. Bugün Samandağ halkının büyük bir nüfusu bu dil sayesinde Arap ülkelerinde çalışmakta ve ailesini geçindirmektedir. Arapça bizim ana dilimiz ve ne yazık ki eskiden dedelerimizin imkanları olmadığı için ana dillerini sadece konuşuyor ama okuyup yazamıyordu. Günümüzde ise gençlerimizin bir bölümü artık Arapçayı konuşamamakta. Bu sorunu çözmekte bizim elimizdedir. Elimizde değerlendirmemiz gereken bazı fırsatlar var. Bu fırsat seçmeli Arapça dersi. Mutlaka çocuklarımıza okulda Arapçayı seçtirelim. Kazanmış olduğunuz ve Devletimizin desteği ile okullarda ücret vermeden öğretebileceğimiz ana dilimizi seçtirelim.

Günümüzde ve gelecekte sadece bir yabancı dil bilmek bir başarı ve artı değil. İnsanoğlu artık bir kaç yabancı dil öğrenmek zorundadır. Bu dilerden biride ve yukarıda da değindiğimiz gibi  60 ülkede konuşulan ana dilimiz Arapçadır. Ana dilimiz olması nedeniylede bu dili öğrenmek bizim için başkaları ile kıyasla çok daha kolaydır. Özellikle iş hayatında gençlerimize bu büyük bir avantaj sağlayacaktır. (HABER MERKEZİ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 296 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

Hastanelerde görevi başında iken öldürülen hekimler dolayısıyla Y  [Devamı]

HASİAD’DAN PANEL

HASİAD’DAN PANEL

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Bahçeşehir Koleji Konferan  [Devamı]

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, katledilen doktor hakkında   [Devamı]

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burha  [Devamı]

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı makamında a  [Devamı]

Resim Galerisi