ARAPÇA DERSİNİ SEÇİN

Samandağ Alevi Kültürünü Araştırma Derneği adına din ve kanaat önderi Ender Dağ, Seçmeli Arapça dersi ile ilgili velilere çağrıda bulundu.

2. Döneminin Şubat ayı içinde yapılacak olan seçmeli  ders tercihi konusunda veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri bu  konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini söyleyen Dağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Arapça (el-lugatu l-‘arabiyye ya da sadece  ‘arabi), Hami-Sami Dilleri Ailesi'nin Sami koluna mensup bir dildir. İslâm'ın kutsal kitabı Kur'an, Arapça dilindedir. Günümüzde 60 ülkede konuşulan Arapça, dünya genelinde en çok konuşulan 5. dil olup aynı zamanda Birleşmiş Milletler'de kabul edilen 6 resmî dilden birisidir. Bugün Samandağ halkının büyük bir nüfusu bu dil sayesinde Arap ülkelerinde çalışmakta ve ailesini geçindirmektedir. Arapça bizim ana dilimiz ve ne yazık ki eskiden dedelerimizin imkanları olmadığı için ana dillerini sadece konuşuyor ama okuyup yazamıyordu. Günümüzde ise gençlerimizin bir bölümü artık Arapçayı konuşamamakta. Bu sorunu çözmekte bizim elimizdedir. Elimizde değerlendirmemiz gereken bazı fırsatlar var. Bu fırsat seçmeli Arapça dersi. Mutlaka çocuklarımıza okulda Arapçayı seçtirelim. Kazanmış olduğunuz ve Devletimizin desteği ile okullarda ücret vermeden öğretebileceğimiz ana dilimizi seçtirelim.

Günümüzde ve gelecekte sadece bir yabancı dil bilmek bir başarı ve artı değil. İnsanoğlu artık bir kaç yabancı dil öğrenmek zorundadır. Bu dilerden biride ve yukarıda da değindiğimiz gibi  60 ülkede konuşulan ana dilimiz Arapçadır. Ana dilimiz olması nedeniylede bu dili öğrenmek bizim için başkaları ile kıyasla çok daha kolaydır. Özellikle iş hayatında gençlerimize bu büyük bir avantaj sağlayacaktır. (HABER MERKEZİ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 103 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
BAŞKAN SAVAŞ SINIR NOKTASINDA

BAŞKAN SAVAŞ SINIR NOKTASINDA

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr .Lütfü Savaş, Su  [Devamı]

Başkan Savaş NTV kanalında Hatay’ı anlattı

Başkan Savaş NTV kanalında Hatay’ı anlattı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 14  [Devamı]

Vali Ata kontrol noktalarını ziyaret etti

Vali Ata kontrol noktalarını ziyaret etti

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya-İskenderun karayolu üzerinde bulunan Ovakent ve Ser  [Devamı]

Matkap'tan CHP İlçe Örgütlerine ziyaret

Matkap'tan CHP İlçe Örgütlerine ziyaret

İlçe ve il kongreleri ile son olarak kurultaylarının da tamamlanmasının ardı  [Devamı]

TSK Dayanışma Vakfı'na anlamlı bağış

TSK Dayanışma Vakfı'na anlamlı bağış

Antakya Kutup Yıldızı Derneği yönetim kurulu üyeleri, aldığı karar gere  [Devamı]

Resim Galerisi