ARAPÇA DERSİNİ SEÇİN

Samandağ Alevi Kültürünü Araştırma Derneği adına din ve kanaat önderi Ender Dağ, Seçmeli Arapça dersi ile ilgili velilere çağrıda bulundu.

2. Döneminin Şubat ayı içinde yapılacak olan seçmeli  ders tercihi konusunda veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri bu  konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini söyleyen Dağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Arapça (el-lugatu l-‘arabiyye ya da sadece  ‘arabi), Hami-Sami Dilleri Ailesi'nin Sami koluna mensup bir dildir. İslâm'ın kutsal kitabı Kur'an, Arapça dilindedir. Günümüzde 60 ülkede konuşulan Arapça, dünya genelinde en çok konuşulan 5. dil olup aynı zamanda Birleşmiş Milletler'de kabul edilen 6 resmî dilden birisidir. Bugün Samandağ halkının büyük bir nüfusu bu dil sayesinde Arap ülkelerinde çalışmakta ve ailesini geçindirmektedir. Arapça bizim ana dilimiz ve ne yazık ki eskiden dedelerimizin imkanları olmadığı için ana dillerini sadece konuşuyor ama okuyup yazamıyordu. Günümüzde ise gençlerimizin bir bölümü artık Arapçayı konuşamamakta. Bu sorunu çözmekte bizim elimizdedir. Elimizde değerlendirmemiz gereken bazı fırsatlar var. Bu fırsat seçmeli Arapça dersi. Mutlaka çocuklarımıza okulda Arapçayı seçtirelim. Kazanmış olduğunuz ve Devletimizin desteği ile okullarda ücret vermeden öğretebileceğimiz ana dilimizi seçtirelim.

Günümüzde ve gelecekte sadece bir yabancı dil bilmek bir başarı ve artı değil. İnsanoğlu artık bir kaç yabancı dil öğrenmek zorundadır. Bu dilerden biride ve yukarıda da değindiğimiz gibi  60 ülkede konuşulan ana dilimiz Arapçadır. Ana dilimiz olması nedeniylede bu dili öğrenmek bizim için başkaları ile kıyasla çok daha kolaydır. Özellikle iş hayatında gençlerimize bu büyük bir avantaj sağlayacaktır. (HABER MERKEZİ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 198 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATAY ÖZLENEN ASİ'Yİ GÖRECEK

HATAY ÖZLENEN ASİ'Yİ GÖRECEK

Asi Nehri Projesi’nin son durumu hakkında detaylı bilgi veren Hatay Büyü  [Devamı]

VALİ ATA'DAN İNCELEME

VALİ ATA'DAN İNCELEME

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) ve Gö&cced  [Devamı]

VALİ ATA, İŞADAMI GÜNAY'I ZİYARET ETTİ

VALİ ATA, İŞADAMI GÜNAY'I ZİYARET ETTİ

Vali Ata, Günay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Halef Günay'ı iş y  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA İPEK BAHARI COŞKUSU

SAMANDAĞ'DA İPEK BAHARI COŞKUSU

Samandağ Belediyesi, bu hafta sonunda düzenleyeceği "İpek Festivali"&nb  [Devamı]

ARSUZ'DA YANGIN

ARSUZ'DA YANGIN

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile birlikte Kale Maha  [Devamı]

Resim Galerisi