Yazar Bayırlı'dan yeni kitap

Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile’nin organize ettiği “Dünya Öykü Günü” kutlaması gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan şair Nafile, tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek bu yıl yayınlanan yazar Feyza Hepçilingirler’in kaleme aldığı öykü bildirgesinden bazı bölümleri paylaştı ve tüm zamanların duygu yüküyle olmasını temenni etti.

Nafile, sözlerine şu şekilde devam etti: 

"Değerli arkadaşlar, her geçen gün çoğalıyoruz. Mekanlar bizleri sığmaz oldu. Geyik Kafe yöneticilerine böylesi özel bir günde mekanlarını bizlere tahsis ettikleri için teşekkür ediyorum. Özgecan Aslan bundan üç yıl önce yaşam hakkı tarifi olmayan bir yaratık tarafından alınmıştı. Sevgili Özgecan’ı anıyor ve sevgi gününüzü kutluyorum. Birlikte üretiyor, birlikte paylaşıyoruz. Birazdan, Ebru Turunç Oral’ın oynadığı, Selahattin Yılmaz’ın yönettiği kısa film gösterimi ardından “Denize Hasret İstiridyeler” roman yazarı Ahmet Bayırlı’nın kitap tanıtımı yapılacaktır. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir araya gelen edebiyat severlere günün anlam ve önemine dair değinen öykü yazarı Muhsin Boz bir öyküsünü okuyarak etkinliği başlattı  ve ardından Nevra Çağlayan’ın şiir paylaşımı ile devam edildi. Yönetmenliğini Selahattin Yılmaz’ın yaptığı kısa filmde eğitimci Ebru Turunç Oral oynadı.

Daha sonra yazar Ahmet Bayırlı, “Denize Hasret İstiridyeler” adlı 311 sayfalık romanını okuyucunun beğenisine sundu.

Roman, yaşam, psikoloji gibi güçlü konuları ele alırken, genç bir erkeğin, Doruk’un; yaşam mücadelesine, savunmasına, duygularına, travmalarına ve kendi olma çabasına da yer veriyor. Okurlarından tam not alan Denize Hasret İstiridyeler, belki de günlük hayatımızda rastladığımız, tanıdığımız, bizden biri olan Doruk’un kendini bulma mücadelesini, kendiyle savaşını açık ama net bir dille okuyucuya aktarmayı başarıyor.

Duran Yaşar, Mahmut Çetin Zorba, Neslihan Kanuncu Seçkin, Nurettin Bellur, Sevcan Rencuzoğulları ve Seren Kavuk’un şiir ve öykülerinin paylaşımları ardından yazar Ahmet Bayırlı gelen tüm misafirlere kitabını imzalayıp hediye etti. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 494 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATODER'DEN KAYMAKAM MARDİNLİ'YE ZİYARET

HATODER'DEN KAYMAKAM MARDİNLİ'YE ZİYARET

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye  [Devamı]

KURSLAR DEVAM EDİYOR

KURSLAR DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü b&uu  [Devamı]

DÜNYANIN ÇEVRESİNİN UZUNLUĞUNU ÖLÇTÜLER

DÜNYANIN ÇEVRESİNİN UZUNLUĞUNU ÖLÇTÜLER

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim  [Devamı]

SICAK ASFALT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

SICAK ASFALT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Altınözü İlçesi'ne bağlı Yolağzı ve Sivrikavak Mahalleleri ara  [Devamı]

BAŞKAN CULHA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BAŞKAN CULHA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Karaağaç ve Nardüzü halkının u  [Devamı]

Resim Galerisi