Yazar Bayırlı'dan yeni kitap

Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile’nin organize ettiği “Dünya Öykü Günü” kutlaması gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan şair Nafile, tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek bu yıl yayınlanan yazar Feyza Hepçilingirler’in kaleme aldığı öykü bildirgesinden bazı bölümleri paylaştı ve tüm zamanların duygu yüküyle olmasını temenni etti.

Nafile, sözlerine şu şekilde devam etti: 

"Değerli arkadaşlar, her geçen gün çoğalıyoruz. Mekanlar bizleri sığmaz oldu. Geyik Kafe yöneticilerine böylesi özel bir günde mekanlarını bizlere tahsis ettikleri için teşekkür ediyorum. Özgecan Aslan bundan üç yıl önce yaşam hakkı tarifi olmayan bir yaratık tarafından alınmıştı. Sevgili Özgecan’ı anıyor ve sevgi gününüzü kutluyorum. Birlikte üretiyor, birlikte paylaşıyoruz. Birazdan, Ebru Turunç Oral’ın oynadığı, Selahattin Yılmaz’ın yönettiği kısa film gösterimi ardından “Denize Hasret İstiridyeler” roman yazarı Ahmet Bayırlı’nın kitap tanıtımı yapılacaktır. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir araya gelen edebiyat severlere günün anlam ve önemine dair değinen öykü yazarı Muhsin Boz bir öyküsünü okuyarak etkinliği başlattı  ve ardından Nevra Çağlayan’ın şiir paylaşımı ile devam edildi. Yönetmenliğini Selahattin Yılmaz’ın yaptığı kısa filmde eğitimci Ebru Turunç Oral oynadı.

Daha sonra yazar Ahmet Bayırlı, “Denize Hasret İstiridyeler” adlı 311 sayfalık romanını okuyucunun beğenisine sundu.

Roman, yaşam, psikoloji gibi güçlü konuları ele alırken, genç bir erkeğin, Doruk’un; yaşam mücadelesine, savunmasına, duygularına, travmalarına ve kendi olma çabasına da yer veriyor. Okurlarından tam not alan Denize Hasret İstiridyeler, belki de günlük hayatımızda rastladığımız, tanıdığımız, bizden biri olan Doruk’un kendini bulma mücadelesini, kendiyle savaşını açık ama net bir dille okuyucuya aktarmayı başarıyor.

Duran Yaşar, Mahmut Çetin Zorba, Neslihan Kanuncu Seçkin, Nurettin Bellur, Sevcan Rencuzoğulları ve Seren Kavuk’un şiir ve öykülerinin paylaşımları ardından yazar Ahmet Bayırlı gelen tüm misafirlere kitabını imzalayıp hediye etti. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2126 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından hayata geçirilen ‘A  [Devamı]

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde 27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında 11 Nisan Sp  [Devamı]

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sosyal ve kültüre  [Devamı]

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, sigortalı kadın vatandaşların doğumdan önc  [Devamı]

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

Uzun yıllar Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZİREM) Vakfı’nın başka  [Devamı]

Resim Galerisi