GÜNEY RÜZGARI DERGİSİ YİNE DOLU

EXPO 2021 İÇİN NE YAPMALI?

Hatay Güney Rüzgârı Dergisi’nin bu ay ki kapak konusu, Hatay’ın yakaladığı iki fırsattan biri olan Expo 2021’e ayrılmış. Sabahattin Yalkın’ın kaleme aldığı “Expo 2021 üzerine düşünceler” başlıklı yazı, Hatay’ın yıllardır tanıtım üzerinde çalıştığı konunun nasıl yapılması gerektiği üzerinde duruyor.

Yakalanan fırsatın, akıl ve mantık çerçevesinde mevcut imkanların da kullanılmasıyla nasıl fırsata dönüştürüleceği üzerinde ilgili ve yetkililerin önemli mesajlar alabileceği bir yazı.

Her sayıda olduğu gibi düşündüren yazılarıyla okurlarına seslenen Güney Rüzgârı Dergisi Sahibi Mehmet Ali Solak, “Haklı olmak yetmez, haklı kalmak gerek” makalesiyle ilginç tespitler de bulunuyor. “Nihayet denizi gördük” sloganıyla duyurulan dosyada ise ‘Hatay’ın Deniz Yüzü’ başlığı ile Hatay’da deniz otobüsü ile ilgili atılan adım ele alınmış.

Sınır hattında barut kokusu ile de Suriye sınırındaki gelişmeler aktarılmış.

Kitap tanıtımıyla tanıdığımız Selman Büyükaşık, “Aydınlanma sürecinde garip bir İranlı biyografisi ve iki yapıtı üzerinden Sadık Hidayet”i konu etmiş.

Yahya Aksoy, Edebi yönleriyle Uğur Mumcu’yu anlatırken, Hüseyin Evcil “Türkçe Mektup” başlıklı yazısıyla dijitalleşme ile birlikte yaşanan sorunlara değinmiş. Dr. Muhsin Boz ise, “Bu dünyadan Tahir Boz geçti” yazısıyla yakın tarihte kaybettiğimiz tanınmış bir eğitmeni konu etmiş.

Dergideki öyküler arasında Antakya Öyküleriyle tanınan Dr. Necdet Özkaya, “Pal Mehmet”, Av. İbrahim Ersuz, “Çınarlarımda serçeler var” ve Hulusi Atahan “Bahçıvan” başlıklı öyküler yazılmış. Sezgin Suna da İdil Biret konserini aktarmış okurlara.

A. Kadir Paksoy’un Günlerin Terkisinden başlığıyla sunulan günlük, Diyetisyen Sedef Yeral’in “Sağlıklı beslenmede renklerin önemi” yazısı ile öne çıkan başlıklar arasında yer alırken, basına verilen eğitimde “insanlara arkanızı dönmeyin” uyarısı da dikkat çekici.

Sporda Hatayspor’un 50. Yılında şampiyonluk hedefi ile Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımının elde ettiği başarı konu edilmiş.

Hatay’da gelişen olaylar ve Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri de dergide yer alan yazılar arasında. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 334 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATODER'DEN KAYMAKAM MARDİNLİ'YE ZİYARET

HATODER'DEN KAYMAKAM MARDİNLİ'YE ZİYARET

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye  [Devamı]

KURSLAR DEVAM EDİYOR

KURSLAR DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü b&uu  [Devamı]

DÜNYANIN ÇEVRESİNİN UZUNLUĞUNU ÖLÇTÜLER

DÜNYANIN ÇEVRESİNİN UZUNLUĞUNU ÖLÇTÜLER

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim  [Devamı]

SICAK ASFALT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

SICAK ASFALT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Altınözü İlçesi'ne bağlı Yolağzı ve Sivrikavak Mahalleleri ara  [Devamı]

BAŞKAN CULHA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BAŞKAN CULHA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Karaağaç ve Nardüzü halkının u  [Devamı]

Resim Galerisi