Harbiyeli İşadamları Defne için ayağa kalktı

Harbiye Kültür Turizm Gastronomi Derneği nezaket ziyaretlerine başlayarak ilk olarak Defne Kaymakamı Nevzat Şengök’ü daha sonra Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’ı ziyaret etti.

Harbiye Kültür Turizm Gastronomi Derneği Başkanı Eren Arslanhan ve dernek üyeleri Fikret Duman, Meyden Aslanyürek, Refik Summakoğlu, Zeyneddin Avcı, Talip Kızılkaya, Erdal Karasu, Dilgan Taş Kertuş, Bahtiyar Baltacı, Semir Demirci, Ali Keremoğlu, Sami Avcı, İsmail Akyüz, Süleyman Çoban, Nevzat Karasalih, Ata Summakoğlu, Leyla İşbilir, Tuba Alvanoğlu, Hamza Ağca, İhsan Aslanyürek, Heysem Güzel, Sami Kerimoğlu ve Barbaros Duman ile birlikte Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve Defne Kaymakamı Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ettiler.

Harbiye Kültür Turizm Gastronomi Derneği Başkanı Eren Arslanhan ziyaretlerde ilk olarak kendilerini kabul ettiklerini belirterek, “Harbiye Kültür Turizm Gastronomi Derneği olarak Hatay’ın gastronomi ve turizm alanında tanıtmayı amaçlıyoruz. Hatay’ın tanıtımı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Harbiye’ye Türkiye ve Dünya’nın her yerinden turist geliyor. Son zamanlarda ziyarete gelenler Harbiye’ye 10 yıl önce geldikleri gibi olduğunu çok fazla değişmediğini ve gelişmediğini söylüyorlar. Bizler bunları duyunca üzülüyoruz. Ama biz dernek olarak sizlerle gereken iş birliği ve iletişim içerisinde olarak bu tür sıkıntıların üstesinden geleceğimize eminiz. Çünkü Harbiye deyince aklımıza müzik, tarihi alanlar, yemek, gastronomi ve turisttik alanlar geliyor. Harbiye gereken gelişimi ve değişimi göstererek Hatay’a turistik ve gastronomi alanında gereken desteği vereceğine inanıyorum.” dedi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Türkiye’nin neresine giderseniz gidin Hataylıyız, Defneliyiz, Harbiyeliyiz deyince direk sizlere Harbiye şelalelerini sorarlar. Maalesef şelaleler ile ilgili güzel projeler üretilmiyor. Harbiye için neler yapabiliriz diye çok düşünülmüyor. Biz Defne Belediyesi olarak daha çok bu konuda gerekli yerlere baskı yapmalıyız. Büyükşehir yasası ile birlikte şelalelerin sorumluluğu Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Şelaleler şuan kendi kaderine terkedilmiş gibi gözüküyor. Ama biz bu konuda daha hassas davranarak bu sorunların çözüleceğine eminim.” dedi.

Defne Kaymakamı Nevzat Şengök ise dernekleşmenin gerekli olduğunu bu oluşumun ses getirmesi için elinden geleceğini belirterek Harbiye Kültür Turizm Gastronomi Derneği’ne çalışmalarında başarılar diledi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 942 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

Hatay’ın Payas İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya ge  [Devamı]

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde   [Devamı]

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

Sosyal sorumluluk projelerinde de her daim farkını ortaya koymayı başaran Antakya Med  [Devamı]

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRÜ ATEŞ'E SON GÖREV

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRÜ ATEŞ'E SON GÖREV

Hatay Emniyet Müdürlüğü binasında bulunan makamında 17 Şubat Paza  [Devamı]

Resim Galerisi