HBB’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından projelendirilerek Hatay'a kazandırılan ve yapımı gerçekleştirilen eserlerin toplu açılış töreni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu ve CHP Hatay Milletvekilleri ile İlçe Belediye Başkanlarının katılımıyla görkemli bir törenle açıldı.

Açılış töreni öncesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Afrin Şehitleri anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından vatan savunmasında şehit düşen güvenlik görevlilerinin ruhuna atfen Kur'an-ı Kerim okundu. Okunan Kur'an-ı Kerim sonrasında yapılan dualara törene katılan vatandaşlar eşlik ettiler. Açılış töreni öncesinde Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ilçelere kazandırılan eserleri ve yapılan hizmetleri tek tek anlattılar.

BİZİM HATAYLILARLA GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR

İlçe belediye başkanlarının konuşmalarının ardından "Hatay Seninle Gurur Duyuyor" sloganlarıyla platformda bir konuşma gerçekleştiren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; "Biz biliyoruz ki, insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır. 4 yıl önce daha emeklerken bile Hatay'ımız için çalışmaya başladık. O yıllarda Ortadoğu'da başlayacaktı ve sonunda başladı. Bizim için önce huzur gerekiyordu. Çünkü çok zor şartlarda görevde gelerek çalışıyorduk. Sevgi, saygı ve aşkla çalışıyoruz. Biz bu hizmetleri yaparken bütün enerjilerimizi vatandaşlarımızdan alıyoruz. Hatay insanı devletine, milletine, toprağına ve kurucusuna gönülden bağlıdır. Hatay insanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü diğer şehirlerden iki kattan daha fazla sevgisi vardır. Bizim basacak daha çok adım,  gidecek çok yolumuz ve yerimiz var. Ne diyorduk. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar.” dedi.

BİZ KUL HAKKI YEMEYİZ

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın konuşmasının ardından platforma çıkarak bir konuşma gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; "Başta ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımızı dinlediniz. Her zaman söylüyorum ve bunu da istiyorum. Kimliği, inancı, mezhebi ne olursa olsun, oy versin veya vermesin her vatandaşı kucaklamalarını istiyorum. Bütün belediye başkanlarından bir şey daha istiyorum. Harcadığın her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Biz yüksek ahlakı kural edinmiş bir partiyiz. Biz kul hakkı yemeyiz. Ahlaka ve yeteneğe inanırız. Biz hesap vermekten korkmak değil, hesap vermeyi onurlu bir görev sayarız. Çünkü, ‘Halka hizmet, Hakk’a hizmettir düsturuyla bunu biliriz.” dedi.

HATAY, DÜNYANIN GÖZBEBEĞİDİR

Hatay’a geldiği ziyaret nedeniyle birilerinin kendisini eleştirdiğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Burası kimsenin tapulu malı değildir. Hatay, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gözbebeğidir. Hatay’ın hoşgörüsü, kültürü, mutfağı sadece Türkiye’de değil, bütün dünya ülkeleri tarafından bilinir. HBB Başkanı Lütfü Savaş EXPO’yu Çin ve Avustralya gibi gelişmiş ülkelerle mücadele etti ve Hatay’a kazandırdı. Ama bu ülkeler EXPO’yu Hatay’a boşuna vermedi. İşte bunun için ben Hatay’a geliyorum. Hatay’ı sevdiğim için, Hatay’a inandığım ve güvendiğim için, Habib-i Neccar, Bestami Beyazıd-i ve Hızır’ın makamı olduğu için, Sen-Piyer Kilisesi olduğu için, Hatay’ın önemli şahsiyeti Cemil Meriç için, dünyanın ilk aydınlatılan caddesi olduğu için ve aydınlık insanlar olduğu için geliyorum.” diye konuştu.

İLLA Kİ POSTAL İSTİYORSAN…

Kendisi ile ilgili yapılan eleştirilere Cumhuriyet Meydanı’ndan cevap veren C HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Birileri diyor ki, “Kılıçdaroğlu Hatay’a neden gidiyor? Ona postal göndereyim, parka göndereyim’ diyor. Telaşlanma gözlerinden öptüğüm zat. Ben postalı da, parkayı da sen uyurken 68’lerde giyiyordum. Ben sahteden üniforma giymem. Gittim askere, onurlu üniformamı giydim. Ama illa ki postal istiyorsan, askere gönderdiğim oğluma söyleyeceğim, senin askere göndermediğin çocuklarına postalı da göndereceğim.” dedi.

KILIÇDAROĞLU VE PARTİLİLETARAFINDAN AÇILIŞI YAPILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmaların ardından CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Hatay  İl Başkanı Servet Mullaoğlu, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekilleri, CHP İlçe Belediye Başkanları, CHP Kadın Kolları, CHP Gençlik Kolları ve HBB Daire Başkanlarının katılımıyla HBB tarafından gerçekleştirilen eserleri açılış kurdelesinin kesilmesiyle birlikte hizmete girdi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 487 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından hayata geçirilen ‘A  [Devamı]

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde 27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında 11 Nisan Sp  [Devamı]

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sosyal ve kültüre  [Devamı]

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, sigortalı kadın vatandaşların doğumdan önc  [Devamı]

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

Uzun yıllar Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZİREM) Vakfı’nın başka  [Devamı]

Resim Galerisi