SURİYELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

“İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi” kapsamında Suriyeli Yetim çocuklarımız, Rize-İyidere İlçesindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliklerine katıldı. 

“İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi” kapsamında yetmiş altı Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Rize-İyidere ilçesine gezi programı düzenlendi.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı'nın büyük bir özveriyle hazırladıkları, Rize İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi'ne, Rize İyidere Kaymakamı Orhan Altun ve İyidere Belediye Başkanı  Ahmet Mete Ev sahipliği yaptı.

İyidere Kaymakamlığı ile İyidere Belediye Başkanlığı tarafından Rize İyidere ilçesini ziyaret eden Yetim Çocuklar, ilçe merkezinde Kaymakam Orhan Altun ve Belediye Başkanı Ahmet Mete tarafından karşılandı. Daha sonra, Yetim Çocuklar, evlerinde misafir olacakları gönüllü ailelerle buluştu. Suriyeli ve Afrinli yetim çocuklar, 4 gün boyunca Rize-İyidere ilçesinin, tarihi, kültürel, doğal ve turistik yerlerini gezecekler.

İyidere Kaymakamlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında çocuklar, İyidere Spor Salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliklerinde, 76 Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar, denizden su taşıma, çuval yarışı, halat çekme, un üfleme etkinliklerine katılarak gönüllerince eğlendiler.

Daha sonra Çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Babillon Otel’de Çayeli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konserine katıldı.

İyidere Kaymakamlığı ve İyidere Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen konsere, Rize Valisi Erdoğan Bektaş,İyidere Kaymakamı Orhan Altun, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Çayeli Belediye Başkanı Atilla Esmen, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mete, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güler, Kurum Müdürleri, Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar ve vatandaşlar katıldı. (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 127 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MEHMET GÜZELMANSUR SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARA  [Devamı]

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), “Sürdürülebilir bir ge  [Devamı]

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

​Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay 1.Sıra Milletvekili Adayı Lütfi K  [Devamı]

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sportif bir sorumluluk üstlenerek kente kaz  [Devamı]

HATAYSPOR ALTYAPI SEÇMELERİ BAŞLADI

HATAYSPOR ALTYAPI SEÇMELERİ BAŞLADI

Kulüp geleneklerini sürdürebilecek ahlaklı sporcuları bünyesine kat  [Devamı]

Resim Galerisi