SURİYELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

“İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi” kapsamında Suriyeli Yetim çocuklarımız, Rize-İyidere İlçesindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliklerine katıldı. 

“İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi” kapsamında yetmiş altı Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Rize-İyidere ilçesine gezi programı düzenlendi.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı'nın büyük bir özveriyle hazırladıkları, Rize İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi'ne, Rize İyidere Kaymakamı Orhan Altun ve İyidere Belediye Başkanı  Ahmet Mete Ev sahipliği yaptı.

İyidere Kaymakamlığı ile İyidere Belediye Başkanlığı tarafından Rize İyidere ilçesini ziyaret eden Yetim Çocuklar, ilçe merkezinde Kaymakam Orhan Altun ve Belediye Başkanı Ahmet Mete tarafından karşılandı. Daha sonra, Yetim Çocuklar, evlerinde misafir olacakları gönüllü ailelerle buluştu. Suriyeli ve Afrinli yetim çocuklar, 4 gün boyunca Rize-İyidere ilçesinin, tarihi, kültürel, doğal ve turistik yerlerini gezecekler.

İyidere Kaymakamlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında çocuklar, İyidere Spor Salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliklerinde, 76 Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar, denizden su taşıma, çuval yarışı, halat çekme, un üfleme etkinliklerine katılarak gönüllerince eğlendiler.

Daha sonra Çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Babillon Otel’de Çayeli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konserine katıldı.

İyidere Kaymakamlığı ve İyidere Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen konsere, Rize Valisi Erdoğan Bektaş,İyidere Kaymakamı Orhan Altun, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Çayeli Belediye Başkanı Atilla Esmen, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mete, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güler, Kurum Müdürleri, Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar ve vatandaşlar katıldı. (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 193 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

Çalışanların sırtına yüklenen vergi yükü hakkında Türkiy  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’n  [Devamı]

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İ  [Devamı]

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antakya Belediyesi, hafta sonu Habib-i Neccar Camii ve Ulu Camii’de sabah namazına  [Devamı]

Resim Galerisi