SURİYELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

“İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi” kapsamında Suriyeli Yetim çocuklarımız, Rize-İyidere İlçesindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliklerine katıldı. 

“İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi” kapsamında yetmiş altı Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Rize-İyidere ilçesine gezi programı düzenlendi.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı'nın büyük bir özveriyle hazırladıkları, Rize İyidere'den Altınözü'ne Kardeşlik Köprüsü Projesi'ne, Rize İyidere Kaymakamı Orhan Altun ve İyidere Belediye Başkanı  Ahmet Mete Ev sahipliği yaptı.

İyidere Kaymakamlığı ile İyidere Belediye Başkanlığı tarafından Rize İyidere ilçesini ziyaret eden Yetim Çocuklar, ilçe merkezinde Kaymakam Orhan Altun ve Belediye Başkanı Ahmet Mete tarafından karşılandı. Daha sonra, Yetim Çocuklar, evlerinde misafir olacakları gönüllü ailelerle buluştu. Suriyeli ve Afrinli yetim çocuklar, 4 gün boyunca Rize-İyidere ilçesinin, tarihi, kültürel, doğal ve turistik yerlerini gezecekler.

İyidere Kaymakamlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında çocuklar, İyidere Spor Salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliklerinde, 76 Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar, denizden su taşıma, çuval yarışı, halat çekme, un üfleme etkinliklerine katılarak gönüllerince eğlendiler.

Daha sonra Çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Babillon Otel’de Çayeli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konserine katıldı.

İyidere Kaymakamlığı ve İyidere Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen konsere, Rize Valisi Erdoğan Bektaş,İyidere Kaymakamı Orhan Altun, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Çayeli Belediye Başkanı Atilla Esmen, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mete, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güler, Kurum Müdürleri, Muhacir Suriyeli Yetim çocuklar ve vatandaşlar katıldı. (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 235 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından hayata geçirilen ‘A  [Devamı]

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde 27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında 11 Nisan Sp  [Devamı]

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sosyal ve kültüre  [Devamı]

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, sigortalı kadın vatandaşların doğumdan önc  [Devamı]

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

Uzun yıllar Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZİREM) Vakfı’nın başka  [Devamı]

Resim Galerisi