DEFNE KOZA EVİ’NDEN ANKARA’YA İPEKBÖCEĞİ

Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatı'nı hazırladığı proje ile Defne Belediyesi himayelerinde hayata geçirerek Hatay'a kazandıran İpek Dokuma Ustası Tülay Genç, ipekböceği zamanının gelmesiyle birlikte her geçen gün ziyaretçilerin sayısı artarken, Defne Koza Evi’ne gelemedikleri için Ankara'dan kendisini arayarak ipekböceği isteyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencilerinin  isteklerine kayıtsız kalmadı.

Defne Belediyesi Koza Evi’nde yetiştirilen ipekböceklerini takip ederek ipekböceği yetiştiriciliği hakkında bilgi toplayan Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencileri ve öğretmen Hafize Mihriban Sezer, Defne Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç'i telefonla arayarak ipekböceği isteklerine kayıtsız kalamayan Defne Belediyesi Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç,  60 adet ipekböceğini hazırlayarak öğrencilere gönderdi.

Miniklerin bu istekleri karşısında duygularını paylaşan Defne Koza Evi İpek Dokuma Ustası Tülay Genç; "Ankara’dan minik yürekler bize ulaştı. Uzun zamandır bu işi yapıyorum ve Defne Belediyesi Koza Evi olarak sayısız okullar, misafirler yurt dışından ve Türkiye’nin her yerinden çok kişi ağırladık. Ama hiç bu kadar duygulanmamıştım. Bize ziyarete gelemeyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı ve Bekir Berk, Öğretmenimiz Hafize Mihriban Sezer bizi arayarak İpek Böceği istedi ve sınıfımız hazırlığını yapmış çevre illerden Yozgat Yerköyü'nden yaprak koparmış. İpek Böceği bekliyoruz dediler. Bugün böceklerimizi Ankara’ya yolluyoruz. Öğrenci ve öğretmenimize Defne Koza Evi olarak sevgilerimizi yolluyoruz." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 381 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATAY ÖZLENEN ASİ'Yİ GÖRECEK

HATAY ÖZLENEN ASİ'Yİ GÖRECEK

Asi Nehri Projesi’nin son durumu hakkında detaylı bilgi veren Hatay Büyü  [Devamı]

VALİ ATA'DAN İNCELEME

VALİ ATA'DAN İNCELEME

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) ve Gö&cced  [Devamı]

VALİ ATA, İŞADAMI GÜNAY'I ZİYARET ETTİ

VALİ ATA, İŞADAMI GÜNAY'I ZİYARET ETTİ

Vali Ata, Günay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Halef Günay'ı iş y  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA İPEK BAHARI COŞKUSU

SAMANDAĞ'DA İPEK BAHARI COŞKUSU

Samandağ Belediyesi, bu hafta sonunda düzenleyeceği "İpek Festivali"&nb  [Devamı]

ARSUZ'DA YANGIN

ARSUZ'DA YANGIN

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile birlikte Kale Maha  [Devamı]

Resim Galerisi