DEFNE KOZA EVİ’NDEN ANKARA’YA İPEKBÖCEĞİ

Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatı'nı hazırladığı proje ile Defne Belediyesi himayelerinde hayata geçirerek Hatay'a kazandıran İpek Dokuma Ustası Tülay Genç, ipekböceği zamanının gelmesiyle birlikte her geçen gün ziyaretçilerin sayısı artarken, Defne Koza Evi’ne gelemedikleri için Ankara'dan kendisini arayarak ipekböceği isteyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencilerinin  isteklerine kayıtsız kalmadı.

Defne Belediyesi Koza Evi’nde yetiştirilen ipekböceklerini takip ederek ipekböceği yetiştiriciliği hakkında bilgi toplayan Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencileri ve öğretmen Hafize Mihriban Sezer, Defne Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç'i telefonla arayarak ipekböceği isteklerine kayıtsız kalamayan Defne Belediyesi Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç,  60 adet ipekböceğini hazırlayarak öğrencilere gönderdi.

Miniklerin bu istekleri karşısında duygularını paylaşan Defne Koza Evi İpek Dokuma Ustası Tülay Genç; "Ankara’dan minik yürekler bize ulaştı. Uzun zamandır bu işi yapıyorum ve Defne Belediyesi Koza Evi olarak sayısız okullar, misafirler yurt dışından ve Türkiye’nin her yerinden çok kişi ağırladık. Ama hiç bu kadar duygulanmamıştım. Bize ziyarete gelemeyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı ve Bekir Berk, Öğretmenimiz Hafize Mihriban Sezer bizi arayarak İpek Böceği istedi ve sınıfımız hazırlığını yapmış çevre illerden Yozgat Yerköyü'nden yaprak koparmış. İpek Böceği bekliyoruz dediler. Bugün böceklerimizi Ankara’ya yolluyoruz. Öğrenci ve öğretmenimize Defne Koza Evi olarak sevgilerimizi yolluyoruz." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 559 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

Çalışanların sırtına yüklenen vergi yükü hakkında Türkiy  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’n  [Devamı]

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İ  [Devamı]

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antakya Belediyesi, hafta sonu Habib-i Neccar Camii ve Ulu Camii’de sabah namazına  [Devamı]

Resim Galerisi