DEFNE KOZA EVİ’NDEN ANKARA’YA İPEKBÖCEĞİ

Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatı'nı hazırladığı proje ile Defne Belediyesi himayelerinde hayata geçirerek Hatay'a kazandıran İpek Dokuma Ustası Tülay Genç, ipekböceği zamanının gelmesiyle birlikte her geçen gün ziyaretçilerin sayısı artarken, Defne Koza Evi’ne gelemedikleri için Ankara'dan kendisini arayarak ipekböceği isteyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencilerinin  isteklerine kayıtsız kalmadı.

Defne Belediyesi Koza Evi’nde yetiştirilen ipekböceklerini takip ederek ipekböceği yetiştiriciliği hakkında bilgi toplayan Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencileri ve öğretmen Hafize Mihriban Sezer, Defne Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç'i telefonla arayarak ipekböceği isteklerine kayıtsız kalamayan Defne Belediyesi Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç,  60 adet ipekböceğini hazırlayarak öğrencilere gönderdi.

Miniklerin bu istekleri karşısında duygularını paylaşan Defne Koza Evi İpek Dokuma Ustası Tülay Genç; "Ankara’dan minik yürekler bize ulaştı. Uzun zamandır bu işi yapıyorum ve Defne Belediyesi Koza Evi olarak sayısız okullar, misafirler yurt dışından ve Türkiye’nin her yerinden çok kişi ağırladık. Ama hiç bu kadar duygulanmamıştım. Bize ziyarete gelemeyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı ve Bekir Berk, Öğretmenimiz Hafize Mihriban Sezer bizi arayarak İpek Böceği istedi ve sınıfımız hazırlığını yapmış çevre illerden Yozgat Yerköyü'nden yaprak koparmış. İpek Böceği bekliyoruz dediler. Bugün böceklerimizi Ankara’ya yolluyoruz. Öğrenci ve öğretmenimize Defne Koza Evi olarak sevgilerimizi yolluyoruz." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 507 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ASİ NEHRİ'NİN ADLARI

ASİ NEHRİ'NİN ADLARI

Asi Nehri Hatay’ın gözbebeği Antakya’nın inciden kolyesidir.

Tarih   [Devamı]

ÖZDEMİR SÜS BİTKİLERİ İHTİSAS FUARI’NDA

ÖZDEMİR SÜS BİTKİLERİ İHTİSAS FUARI’NDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’a kazandırılan ve 2021 y  [Devamı]

YÖRÜKLER BİR ARAYA GELDİ

YÖRÜKLER BİR ARAYA GELDİ

Hatay Yörük Türkmen Dernekleri ve Çalışma Platformu, Karaahmetli   [Devamı]

KİMYECİ VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

KİMYECİ VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Kuyulu, Şirince, Havuzlar ve Kantara Mahalle  [Devamı]

HATAYSPOR TARAFTARLARINI SEVİNDİRDİ

HATAYSPOR TARAFTARLARINI SEVİNDİRDİ

Spor Toto 1. Ligi'nin 6. haftasında Hatayspor, kandi saha ve seyircisi  ön  [Devamı]

Resim Galerisi