DEFNE KOZA EVİ’NDEN ANKARA’YA İPEKBÖCEĞİ

Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatı'nı hazırladığı proje ile Defne Belediyesi himayelerinde hayata geçirerek Hatay'a kazandıran İpek Dokuma Ustası Tülay Genç, ipekböceği zamanının gelmesiyle birlikte her geçen gün ziyaretçilerin sayısı artarken, Defne Koza Evi’ne gelemedikleri için Ankara'dan kendisini arayarak ipekböceği isteyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencilerinin  isteklerine kayıtsız kalmadı.

Defne Belediyesi Koza Evi’nde yetiştirilen ipekböceklerini takip ederek ipekböceği yetiştiriciliği hakkında bilgi toplayan Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı öğrencileri ve öğretmen Hafize Mihriban Sezer, Defne Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç'i telefonla arayarak ipekböceği isteklerine kayıtsız kalamayan Defne Belediyesi Koza Evi Dokuma Ustası Tülay Genç,  60 adet ipekböceğini hazırlayarak öğrencilere gönderdi.

Miniklerin bu istekleri karşısında duygularını paylaşan Defne Koza Evi İpek Dokuma Ustası Tülay Genç; "Ankara’dan minik yürekler bize ulaştı. Uzun zamandır bu işi yapıyorum ve Defne Belediyesi Koza Evi olarak sayısız okullar, misafirler yurt dışından ve Türkiye’nin her yerinden çok kişi ağırladık. Ama hiç bu kadar duygulanmamıştım. Bize ziyarete gelemeyen Ankara Etimesgut Mahir Başer İlkokulu 2/M sınıfı ve Bekir Berk, Öğretmenimiz Hafize Mihriban Sezer bizi arayarak İpek Böceği istedi ve sınıfımız hazırlığını yapmış çevre illerden Yozgat Yerköyü'nden yaprak koparmış. İpek Böceği bekliyoruz dediler. Bugün böceklerimizi Ankara’ya yolluyoruz. Öğrenci ve öğretmenimize Defne Koza Evi olarak sevgilerimizi yolluyoruz." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 465 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

ÇALIŞMALARINA SON HIZ DEVAM EDİYOR

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MEHMET GÜZELMANSUR SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARA  [Devamı]

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DÖNÜŞTÜR KAZAN

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), “Sürdürülebilir bir ge  [Devamı]

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

KAŞIKÇI ESNAFLA BULUŞTU

​Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay 1.Sıra Milletvekili Adayı Lütfi K  [Devamı]

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sportif bir sorumluluk üstlenerek kente kaz  [Devamı]

HATAYSPOR ALTYAPI SEÇMELERİ BAŞLADI

HATAYSPOR ALTYAPI SEÇMELERİ BAŞLADI

Kulüp geleneklerini sürdürebilecek ahlaklı sporcuları bünyesine kat  [Devamı]

Resim Galerisi