MODERN SANAYİ SİTESİ YAPILSIN

Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi Mevlüd Oruç, "Samandağ ilçemizde Modern ve yeterli kapasitede Küçük Sanayi Sitesi zaruri ihtiyaçtır." dedi.

Mevlüd Oruç yaptığı basın açıklamasında görüşlerini şu şekilde sürdürdü:

“Samandağ ilçemizde derli toplu, uygar, modern, yeterli kapasitede modern küçük Sanayi Sitesi bir zorunluluktur. Samandağ ilçemizde esnaf ve sanatkârlarımız; plansız ve denetimsiz bir şekilde yapılaşmış, Mahalle ve sokakların izbe köşelerinde Apartman altlarında, merdiven altlarında, Kaldırımlarda, meskûn yerlerde sıkışıp kalmış, Oldukça dağınık yapıda, Her türlü sağlık koşullarından ve çağdaş ticaret anlayışından uzak dükkân ve atölyelerde, zor şartlarda üretim yapmaktadır. Bu koşullarda gösterilen faaliyetler, başta insan sağlığını tehdit ediyor, ayrıca çevre kirliliği ve plansız kentleşme gibi olumsuz sonuçların doğmasına neden olmuştur. Küçük Sanayi esnafı mevcut hali ile desteksiz, kredisiz, siparişsiz, yüksek maliyet ve az kar ile çalışmaktadır. Modern ve yeterli kapasitede Samandağ küçük sanayi sitesi bütün bu sorunları giderir.

MEVCUT DURUM PLANSIZSIZ, DAĞINIK İNSAN VE HAYVAN SAĞLIĞINA ZARAR

Samandağ ilçemizde şu anda mevcut durum sürdürülebilir değildir. Küçük minyatür, yetersiz bir Sanayi sitemiz var. Ama çok yetersiz ve kapasitesizdir. Ve Hala cazip hale gelmemiştir.  Samandağ ilçemizde Küçük Zanaatçı ve küçük sanayicinin çalışma koşulları kent için sağlıklı değildir. İş yerleri Plansız ve denetimsiz bir şekilde dağılmış, çevre kirliliği ve plansız kentleşmeye neden olan oluyorlar. Meskûn evlerin altında, yanında, dibinde, tamirci, hızarcı, kaportacı, Mobilyacı vb var. Yöneticilerimizde ise belirsizlik, dağınıklık, oturmamışlık, hamlık, acemilik ve rant peşinde koşma var. Yoksa Samandağ ilçemiz bu duruma düşmezdi. 

ESNAF İÇİN MAKSİMUM KAR

Küçük sanayicilerde, ortak hareket etme, aynı ortamda bulunma, aynı kaynağı ve olanakları ortak kullanma vb avantajlarla maliyetini paylaşma vb imkânlar sunar ve maliyet düşer. Devlet, ulusal ve uluslar arası kredi vb olanaklardan daha iyi faydalanma sağlar. Hammadde ve diğer girdileri toplu ve daha ucuza mal etme.  Birlikte sipariş alma ve piyasaya sürme, ithalat ve ihracat olanakları sağlar. Güç birliğinin verdiği bütün olanaklar küçük Sanayici Esnafımızın hizmetinde olur. Samandağ ilçemiz için çok büyük bir atılım ve açılım olur. İşsizlik ve gurbetellere mahkûmiyet azalır.  Samandağ Küçük sanayi Sitesini bir an önce yapın." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 491 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATODER’İN AB PROJESİ DENETLENDİ

HATODER’İN AB PROJESİ DENETLENDİ

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği’nin Avrupa Birliği  [Devamı]

VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

Hatay’ın Payas İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya ge  [Devamı]

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde   [Devamı]

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

Sosyal sorumluluk projelerinde de her daim farkını ortaya koymayı başaran Antakya Med  [Devamı]

Resim Galerisi