MODERN SANAYİ SİTESİ YAPILSIN

Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi Mevlüd Oruç, "Samandağ ilçemizde Modern ve yeterli kapasitede Küçük Sanayi Sitesi zaruri ihtiyaçtır." dedi.

Mevlüd Oruç yaptığı basın açıklamasında görüşlerini şu şekilde sürdürdü:

“Samandağ ilçemizde derli toplu, uygar, modern, yeterli kapasitede modern küçük Sanayi Sitesi bir zorunluluktur. Samandağ ilçemizde esnaf ve sanatkârlarımız; plansız ve denetimsiz bir şekilde yapılaşmış, Mahalle ve sokakların izbe köşelerinde Apartman altlarında, merdiven altlarında, Kaldırımlarda, meskûn yerlerde sıkışıp kalmış, Oldukça dağınık yapıda, Her türlü sağlık koşullarından ve çağdaş ticaret anlayışından uzak dükkân ve atölyelerde, zor şartlarda üretim yapmaktadır. Bu koşullarda gösterilen faaliyetler, başta insan sağlığını tehdit ediyor, ayrıca çevre kirliliği ve plansız kentleşme gibi olumsuz sonuçların doğmasına neden olmuştur. Küçük Sanayi esnafı mevcut hali ile desteksiz, kredisiz, siparişsiz, yüksek maliyet ve az kar ile çalışmaktadır. Modern ve yeterli kapasitede Samandağ küçük sanayi sitesi bütün bu sorunları giderir.

MEVCUT DURUM PLANSIZSIZ, DAĞINIK İNSAN VE HAYVAN SAĞLIĞINA ZARAR

Samandağ ilçemizde şu anda mevcut durum sürdürülebilir değildir. Küçük minyatür, yetersiz bir Sanayi sitemiz var. Ama çok yetersiz ve kapasitesizdir. Ve Hala cazip hale gelmemiştir.  Samandağ ilçemizde Küçük Zanaatçı ve küçük sanayicinin çalışma koşulları kent için sağlıklı değildir. İş yerleri Plansız ve denetimsiz bir şekilde dağılmış, çevre kirliliği ve plansız kentleşmeye neden olan oluyorlar. Meskûn evlerin altında, yanında, dibinde, tamirci, hızarcı, kaportacı, Mobilyacı vb var. Yöneticilerimizde ise belirsizlik, dağınıklık, oturmamışlık, hamlık, acemilik ve rant peşinde koşma var. Yoksa Samandağ ilçemiz bu duruma düşmezdi. 

ESNAF İÇİN MAKSİMUM KAR

Küçük sanayicilerde, ortak hareket etme, aynı ortamda bulunma, aynı kaynağı ve olanakları ortak kullanma vb avantajlarla maliyetini paylaşma vb imkânlar sunar ve maliyet düşer. Devlet, ulusal ve uluslar arası kredi vb olanaklardan daha iyi faydalanma sağlar. Hammadde ve diğer girdileri toplu ve daha ucuza mal etme.  Birlikte sipariş alma ve piyasaya sürme, ithalat ve ihracat olanakları sağlar. Güç birliğinin verdiği bütün olanaklar küçük Sanayici Esnafımızın hizmetinde olur. Samandağ ilçemiz için çok büyük bir atılım ve açılım olur. İşsizlik ve gurbetellere mahkûmiyet azalır.  Samandağ Küçük sanayi Sitesini bir an önce yapın." dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 460 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

Çalışanların sırtına yüklenen vergi yükü hakkında Türkiy  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’n  [Devamı]

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İ  [Devamı]

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antakya Belediyesi, hafta sonu Habib-i Neccar Camii ve Ulu Camii’de sabah namazına  [Devamı]

Resim Galerisi