BAŞBUĞ TÜRKEŞ ANISINA ABA GÜREŞLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş anısına Yayladağı Dervent Mersahında  Ata sporu olan Aba Güreşleri organize edildi.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tarafından Yayladağı İlçesi Dervent Mersahında Başbuğ Alparslan Türkeş anısına gerçekleştirilen Aba Güreşleri etkinliğine MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, MHP Milletvekili Adayı olan İbrahim Gül, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Yayladağı Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Ceylan, Aba Güreşleri Hatay İl Temsilcisi Bekir Şençayırcı, Yayladağı eski Belediye Başkanları Adnan Dağıstanlı, Uğur Ballı, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile  birlikte çevre ilçelerden gelen güreşseverler katılım gösterdi.

MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN VE KAŞIKÇI’DAN GÜREŞ

Bu yıl birincisi Yayladağı Dervent Mersahı’nda merhum Başbuğ Alparslan Türkeş anısına MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tarafından gerçekleştirilen Aba Güreşleri etkinliğinde mersah alanına gelerek protokolde yerini alan MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ile Aba Güreşini organize eden MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı abalarını giyerek güreş yaptılar. Yaptıkları güreşi yöneten MHP Hatay Milletvekili Adayı olan İbrahim Gül ise kıyasıya geçen mücadelenin berabere sonuçlandığını ilan ederek her iki güreşçiyi de kutladı. 

BAŞPEHLİVAN MAHMUT ŞENÇAYIRCI OLDU

Sabah saat 10’da başlayan güreş etkinliği akşam saat 19’a kadar sürdü. Yapılan güreşler sonrasında başpehlivan olan güreşçilere etkinliğe katılım gösteren Yayladağı İlçesi Mahalle Muhtarları tarafından ödülleri verildi.

Başpehlivanlık müsabakasında geçtiğimiz aylarda yapılan Dünya Aba Güreşleri etkinliğinde birinci olarak Başpehlivan olan Mahmut Şençayırcı ile Enes Kargı karşı karşıya geldi. Müsabakanın başlaması ile birlikte ani bir refleks ile Enes Kargı’yı deviren Mahmut Şençayırcı başpehlivanlık unvanını alarak birinci oldu. (Y. BALCIOĞLU)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 447 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

Çalışanların sırtına yüklenen vergi yükü hakkında Türkiy  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’n  [Devamı]

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İ  [Devamı]

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antakya Belediyesi, hafta sonu Habib-i Neccar Camii ve Ulu Camii’de sabah namazına  [Devamı]

Resim Galerisi