BAŞBUĞ TÜRKEŞ ANISINA ABA GÜREŞLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş anısına Yayladağı Dervent Mersahında  Ata sporu olan Aba Güreşleri organize edildi.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tarafından Yayladağı İlçesi Dervent Mersahında Başbuğ Alparslan Türkeş anısına gerçekleştirilen Aba Güreşleri etkinliğine MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, MHP Milletvekili Adayı olan İbrahim Gül, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Yayladağı Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Ceylan, Aba Güreşleri Hatay İl Temsilcisi Bekir Şençayırcı, Yayladağı eski Belediye Başkanları Adnan Dağıstanlı, Uğur Ballı, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile  birlikte çevre ilçelerden gelen güreşseverler katılım gösterdi.

MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN VE KAŞIKÇI’DAN GÜREŞ

Bu yıl birincisi Yayladağı Dervent Mersahı’nda merhum Başbuğ Alparslan Türkeş anısına MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tarafından gerçekleştirilen Aba Güreşleri etkinliğinde mersah alanına gelerek protokolde yerini alan MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ile Aba Güreşini organize eden MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı abalarını giyerek güreş yaptılar. Yaptıkları güreşi yöneten MHP Hatay Milletvekili Adayı olan İbrahim Gül ise kıyasıya geçen mücadelenin berabere sonuçlandığını ilan ederek her iki güreşçiyi de kutladı. 

BAŞPEHLİVAN MAHMUT ŞENÇAYIRCI OLDU

Sabah saat 10’da başlayan güreş etkinliği akşam saat 19’a kadar sürdü. Yapılan güreşler sonrasında başpehlivan olan güreşçilere etkinliğe katılım gösteren Yayladağı İlçesi Mahalle Muhtarları tarafından ödülleri verildi.

Başpehlivanlık müsabakasında geçtiğimiz aylarda yapılan Dünya Aba Güreşleri etkinliğinde birinci olarak Başpehlivan olan Mahmut Şençayırcı ile Enes Kargı karşı karşıya geldi. Müsabakanın başlaması ile birlikte ani bir refleks ile Enes Kargı’yı deviren Mahmut Şençayırcı başpehlivanlık unvanını alarak birinci oldu. (Y. BALCIOĞLU)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 334 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
KAYMAKAMLARDAN VALİ ATA'YA ZİYARET

KAYMAKAMLARDAN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi  Erdal Ata, Cumhurbaşkanlığının 2018/157 sayılı atama kararnames  [Devamı]

ŞEHİT AİLESİ'NDEN VALİ ATA'YA ZİYARET

ŞEHİT AİLESİ'NDEN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Afrin’de 09 Şubat 2018 günü şehit olan Piyade E  [Devamı]

AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

Hatay Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ay  [Devamı]

BAŞKAN KİMYECİ'DEN ÇORBA EVİ'NE ZİYARET

BAŞKAN KİMYECİ'DEN ÇORBA EVİ'NE ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Antakya Belediyesi &Cc  [Devamı]

VALİ ATA BAŞMÜFETTİŞLERİ AĞIRLADI

VALİ ATA BAŞMÜFETTİŞLERİ AĞIRLADI

Hatay Valisi  Erdal Ata, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başmüfettiş  [Devamı]

Resim Galerisi