BAŞBUĞ TÜRKEŞ ANISINA ABA GÜREŞLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş anısına Yayladağı Dervent Mersahında  Ata sporu olan Aba Güreşleri organize edildi.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tarafından Yayladağı İlçesi Dervent Mersahında Başbuğ Alparslan Türkeş anısına gerçekleştirilen Aba Güreşleri etkinliğine MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, MHP Milletvekili Adayı olan İbrahim Gül, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Yayladağı Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Ceylan, Aba Güreşleri Hatay İl Temsilcisi Bekir Şençayırcı, Yayladağı eski Belediye Başkanları Adnan Dağıstanlı, Uğur Ballı, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile  birlikte çevre ilçelerden gelen güreşseverler katılım gösterdi.

MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN VE KAŞIKÇI’DAN GÜREŞ

Bu yıl birincisi Yayladağı Dervent Mersahı’nda merhum Başbuğ Alparslan Türkeş anısına MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tarafından gerçekleştirilen Aba Güreşleri etkinliğinde mersah alanına gelerek protokolde yerini alan MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ile Aba Güreşini organize eden MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı abalarını giyerek güreş yaptılar. Yaptıkları güreşi yöneten MHP Hatay Milletvekili Adayı olan İbrahim Gül ise kıyasıya geçen mücadelenin berabere sonuçlandığını ilan ederek her iki güreşçiyi de kutladı. 

BAŞPEHLİVAN MAHMUT ŞENÇAYIRCI OLDU

Sabah saat 10’da başlayan güreş etkinliği akşam saat 19’a kadar sürdü. Yapılan güreşler sonrasında başpehlivan olan güreşçilere etkinliğe katılım gösteren Yayladağı İlçesi Mahalle Muhtarları tarafından ödülleri verildi.

Başpehlivanlık müsabakasında geçtiğimiz aylarda yapılan Dünya Aba Güreşleri etkinliğinde birinci olarak Başpehlivan olan Mahmut Şençayırcı ile Enes Kargı karşı karşıya geldi. Müsabakanın başlaması ile birlikte ani bir refleks ile Enes Kargı’yı deviren Mahmut Şençayırcı başpehlivanlık unvanını alarak birinci oldu. (Y. BALCIOĞLU)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 416 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

Hastanelerde görevi başında iken öldürülen hekimler dolayısıyla Y  [Devamı]

HASİAD’DAN PANEL

HASİAD’DAN PANEL

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Bahçeşehir Koleji Konferan  [Devamı]

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, katledilen doktor hakkında   [Devamı]

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burha  [Devamı]

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı makamında a  [Devamı]

Resim Galerisi