PASLI BORULAR SERGİSİ'NE YOĞUN İLGİ

HATSU tarafından açılan stantta Hatay genelinde yapılan yenileme çalışmaları sırasında ortaya çıkan paslı ve kanserojen madde içeren içme suyu hatları sergilendi.

Ayrıca altyapıya dair bütün çalışmalar ve atık su arıtma tesislerinde kullanılan teknolojiler ise hazırlanan video klipler ile standı ziyaret eden vatandaşlara sunum yapıldı.

Fuara katılan HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, ülke genelinden katılan su idarelerinin stantlarını ziyaret ederek, diğer su idarelerinin kullandığı teknolojik sistemler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretleri esnasında Hatay’a yapılan yatırımlar hakkında kısa açıklamalarda bulunan Genel Müdür Çaparali, Hatay genelinde kanalizasyon, içmesuyu, yağmursuyu ve arıtma tesisi gibi alanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını aktararak, “Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam” anlayışıyla Hatay’a 8 yeni atıksu arıtma tesisi kazandırdıklarını ifade etti.

MÜCADELEMİZ HALK SAĞLIĞI İÇİN 

Ayrıca dünyanın 5., Avrupa’nın 2. ve Türkiye’nin ise ilk en büyük Membran Biyoreaktör Teknolojili Küçükdalyan-Narlıca arıtma tesisini inşa ettiklerini ve tesisten uluslararası su havzası alan Asi Nehri’ne temiz su deşarj etmeye başladıklarına dikkat çeken Çaparali, ilimizde yapılan içme suyu çalışmaları esnasında çıkarılan paslı boruları göstererek halk sağlığı için mücadele ettiklerini vurguladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğünde bu hizmetleri Hatay’a yapmaktan onur duyduklarını belirten Çaparali, tüm canlılar için önemli olan sağlık, doğa ve çevreyi daha temiz tutma ve daha da koruma amacıyla içme suyundan yağmur suyuna, kanalizasyondan arıtma tesisine kadar önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. (Haber Merkezi


HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 5159 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler