AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

Hatay Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler Ayakkabı üretimiyle göz doldurmaya devam ediyorlar.

SODES Programı kapsamında Hatay Valiliği tarafından açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler önce teorik olarak aldıkları bilgileri daha sonra pratikte uygulamaya koyarak Ayakkabı imalatını gerçekleştiriyorlar.

Hatay’da Ayakkabıcılık mesleğinin yoğun olduğu ve genellikle erkekler tarafından yapılan bu mesleğe, önümüzdeki yıllarda bayanların el atması bekleniliyor.

İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZA İŞ İMKANI SUNUYORUZ 

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu ile ilgili açıklamada bulunan Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu; “2017-2018 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) Güdümlü Projeler, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilerek Hatay Valiliği koordinasyonunda doğrudan yürütülmektedir. Bu kapsamda ilimizde sanayi sektörüne ara elaman yetiştirmek üzere Ayakkabı ve Saraciye Kursu açılmıştır. Hatay Valiliği öncülüğünde yürütülen projelerimiz sayesinde ilimizde yaşayan gelir düzeyi düşük, işsiz ve dezavantajlı vatandaşlarımıza mesleki eğitimler verilerek sosyal ve ekonomik hayata kazandırılmaları amaçlanmaktadır. Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde hazır kurulu olan Ayakkabı ve Saraciye Atölye Merkezinde 48 kişiye Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu verilmektedir. Okulumuz usta öğreticileri tarafından verilen uygulamalı eğitimler sayesinde ilimizin sanayi sektörü olan Ayakkabı ve Saraciye alanında ihtiyaç duyulan ara elaman açığını kapatmayı hedef edinmekteyiz.” dedi.  (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 228 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

Hatay’ın Payas İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya ge  [Devamı]

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde   [Devamı]

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

Sosyal sorumluluk projelerinde de her daim farkını ortaya koymayı başaran Antakya Med  [Devamı]

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRÜ ATEŞ'E SON GÖREV

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRÜ ATEŞ'E SON GÖREV

Hatay Emniyet Müdürlüğü binasında bulunan makamında 17 Şubat Paza  [Devamı]

Resim Galerisi