AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

Hatay Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler Ayakkabı üretimiyle göz doldurmaya devam ediyorlar.

SODES Programı kapsamında Hatay Valiliği tarafından açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler önce teorik olarak aldıkları bilgileri daha sonra pratikte uygulamaya koyarak Ayakkabı imalatını gerçekleştiriyorlar.

Hatay’da Ayakkabıcılık mesleğinin yoğun olduğu ve genellikle erkekler tarafından yapılan bu mesleğe, önümüzdeki yıllarda bayanların el atması bekleniliyor.

İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZA İŞ İMKANI SUNUYORUZ 

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu ile ilgili açıklamada bulunan Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu; “2017-2018 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) Güdümlü Projeler, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilerek Hatay Valiliği koordinasyonunda doğrudan yürütülmektedir. Bu kapsamda ilimizde sanayi sektörüne ara elaman yetiştirmek üzere Ayakkabı ve Saraciye Kursu açılmıştır. Hatay Valiliği öncülüğünde yürütülen projelerimiz sayesinde ilimizde yaşayan gelir düzeyi düşük, işsiz ve dezavantajlı vatandaşlarımıza mesleki eğitimler verilerek sosyal ve ekonomik hayata kazandırılmaları amaçlanmaktadır. Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde hazır kurulu olan Ayakkabı ve Saraciye Atölye Merkezinde 48 kişiye Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu verilmektedir. Okulumuz usta öğreticileri tarafından verilen uygulamalı eğitimler sayesinde ilimizin sanayi sektörü olan Ayakkabı ve Saraciye alanında ihtiyaç duyulan ara elaman açığını kapatmayı hedef edinmekteyiz.” dedi.  (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 208 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

Çalışanların sırtına yüklenen vergi yükü hakkında Türkiy  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’n  [Devamı]

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İ  [Devamı]

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antakya Belediyesi, hafta sonu Habib-i Neccar Camii ve Ulu Camii’de sabah namazına  [Devamı]

Resim Galerisi