AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

Hatay Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler Ayakkabı üretimiyle göz doldurmaya devam ediyorlar.

SODES Programı kapsamında Hatay Valiliği tarafından açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler önce teorik olarak aldıkları bilgileri daha sonra pratikte uygulamaya koyarak Ayakkabı imalatını gerçekleştiriyorlar.

Hatay’da Ayakkabıcılık mesleğinin yoğun olduğu ve genellikle erkekler tarafından yapılan bu mesleğe, önümüzdeki yıllarda bayanların el atması bekleniliyor.

İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZA İŞ İMKANI SUNUYORUZ 

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu ile ilgili açıklamada bulunan Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu; “2017-2018 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) Güdümlü Projeler, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilerek Hatay Valiliği koordinasyonunda doğrudan yürütülmektedir. Bu kapsamda ilimizde sanayi sektörüne ara elaman yetiştirmek üzere Ayakkabı ve Saraciye Kursu açılmıştır. Hatay Valiliği öncülüğünde yürütülen projelerimiz sayesinde ilimizde yaşayan gelir düzeyi düşük, işsiz ve dezavantajlı vatandaşlarımıza mesleki eğitimler verilerek sosyal ve ekonomik hayata kazandırılmaları amaçlanmaktadır. Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde hazır kurulu olan Ayakkabı ve Saraciye Atölye Merkezinde 48 kişiye Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu verilmektedir. Okulumuz usta öğreticileri tarafından verilen uygulamalı eğitimler sayesinde ilimizin sanayi sektörü olan Ayakkabı ve Saraciye alanında ihtiyaç duyulan ara elaman açığını kapatmayı hedef edinmekteyiz.” dedi.  (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 159 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

Hastanelerde görevi başında iken öldürülen hekimler dolayısıyla Y  [Devamı]

HASİAD’DAN PANEL

HASİAD’DAN PANEL

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Bahçeşehir Koleji Konferan  [Devamı]

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, katledilen doktor hakkında   [Devamı]

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burha  [Devamı]

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı makamında a  [Devamı]

Resim Galerisi