AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

Hatay Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler Ayakkabı üretimiyle göz doldurmaya devam ediyorlar.

SODES Programı kapsamında Hatay Valiliği tarafından açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler önce teorik olarak aldıkları bilgileri daha sonra pratikte uygulamaya koyarak Ayakkabı imalatını gerçekleştiriyorlar.

Hatay’da Ayakkabıcılık mesleğinin yoğun olduğu ve genellikle erkekler tarafından yapılan bu mesleğe, önümüzdeki yıllarda bayanların el atması bekleniliyor.

İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZA İŞ İMKANI SUNUYORUZ 

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu ile ilgili açıklamada bulunan Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu; “2017-2018 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) Güdümlü Projeler, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilerek Hatay Valiliği koordinasyonunda doğrudan yürütülmektedir. Bu kapsamda ilimizde sanayi sektörüne ara elaman yetiştirmek üzere Ayakkabı ve Saraciye Kursu açılmıştır. Hatay Valiliği öncülüğünde yürütülen projelerimiz sayesinde ilimizde yaşayan gelir düzeyi düşük, işsiz ve dezavantajlı vatandaşlarımıza mesleki eğitimler verilerek sosyal ve ekonomik hayata kazandırılmaları amaçlanmaktadır. Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde hazır kurulu olan Ayakkabı ve Saraciye Atölye Merkezinde 48 kişiye Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu verilmektedir. Okulumuz usta öğreticileri tarafından verilen uygulamalı eğitimler sayesinde ilimizin sanayi sektörü olan Ayakkabı ve Saraciye alanında ihtiyaç duyulan ara elaman açığını kapatmayı hedef edinmekteyiz.” dedi.  (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 384 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından hayata geçirilen ‘A  [Devamı]

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde 27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında 11 Nisan Sp  [Devamı]

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sosyal ve kültüre  [Devamı]

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, sigortalı kadın vatandaşların doğumdan önc  [Devamı]

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

Uzun yıllar Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZİREM) Vakfı’nın başka  [Devamı]

Resim Galerisi