AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

Hatay Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler Ayakkabı üretimiyle göz doldurmaya devam ediyorlar.

SODES Programı kapsamında Hatay Valiliği tarafından açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerler önce teorik olarak aldıkları bilgileri daha sonra pratikte uygulamaya koyarak Ayakkabı imalatını gerçekleştiriyorlar.

Hatay’da Ayakkabıcılık mesleğinin yoğun olduğu ve genellikle erkekler tarafından yapılan bu mesleğe, önümüzdeki yıllarda bayanların el atması bekleniliyor.

İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZA İŞ İMKANI SUNUYORUZ 

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu ile ilgili açıklamada bulunan Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu; “2017-2018 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) Güdümlü Projeler, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilerek Hatay Valiliği koordinasyonunda doğrudan yürütülmektedir. Bu kapsamda ilimizde sanayi sektörüne ara elaman yetiştirmek üzere Ayakkabı ve Saraciye Kursu açılmıştır. Hatay Valiliği öncülüğünde yürütülen projelerimiz sayesinde ilimizde yaşayan gelir düzeyi düşük, işsiz ve dezavantajlı vatandaşlarımıza mesleki eğitimler verilerek sosyal ve ekonomik hayata kazandırılmaları amaçlanmaktadır. Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde hazır kurulu olan Ayakkabı ve Saraciye Atölye Merkezinde 48 kişiye Ayakkabı Montajı ve Saraciye Kursu verilmektedir. Okulumuz usta öğreticileri tarafından verilen uygulamalı eğitimler sayesinde ilimizin sanayi sektörü olan Ayakkabı ve Saraciye alanında ihtiyaç duyulan ara elaman açığını kapatmayı hedef edinmekteyiz.” dedi.  (Y. Balcıoğlu)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 82 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
KAYMAKAMLARDAN VALİ ATA'YA ZİYARET

KAYMAKAMLARDAN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi  Erdal Ata, Cumhurbaşkanlığının 2018/157 sayılı atama kararnames  [Devamı]

ŞEHİT AİLESİ'NDEN VALİ ATA'YA ZİYARET

ŞEHİT AİLESİ'NDEN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Afrin’de 09 Şubat 2018 günü şehit olan Piyade E  [Devamı]

AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

AYAKKABI İMALATINA BAYAN ELİ DEĞDİ

Hatay Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan Ay  [Devamı]

BAŞKAN KİMYECİ'DEN ÇORBA EVİ'NE ZİYARET

BAŞKAN KİMYECİ'DEN ÇORBA EVİ'NE ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Antakya Belediyesi &Cc  [Devamı]

VALİ ATA BAŞMÜFETTİŞLERİ AĞIRLADI

VALİ ATA BAŞMÜFETTİŞLERİ AĞIRLADI

Hatay Valisi  Erdal Ata, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başmüfettiş  [Devamı]

Resim Galerisi