BAŞKAN SEYFETTİN KONGRE'YE KATILDI

Ankara'da gerçekleştirilen kongre öncesinde başlayan Meslek Sorunları Sempozyumunda Hatay Dişhekimleri Odası'nı Başkan Nebil Seyfettin ve Genel  Sekreter  Davut Akemoğlu temsil etti. 

İlk iki gün serbest ve kamuda çalışan meslektaşlarımızın, fakültelerimizdeki akademisyenlerimizin sorunları tartışılarak çözümleri konusunda Sağlık Bakanlığına sunulmak üzere raporlar hazırlandı. 

Ayrıca 3 çalışma grubu oluşturularak mesleğimizin dünü,bugünü ve yarını ile ilgili güncel değişim ve yaklaşım konularıda değerlendirildi.

Bilimsel program kapsamında ağız ve diş sağlığının önemi, korunması, tedaviye ihtiyaç duyulduğunda uygulanan teşhis yöntemleri ve buna göre yapılan tedavilerin uzun dönem başarılı olabilmesi için neler yapılması gerektiği tartışıldı. Kongrede ayrıca halk sağlığında ağız ve diş sağlığının önemi, koruyucu ve önleyici tedavi yöntemlerinin, rahatsızlıklardan sonra uygulanan tedavi yöntemleri ile karşılaştırılması ele alındı.

Kongre bilimsel programında; 21’ iyurtdışından olmak üzeretoplam 114 konuşmacının yer aldığı 9 panel, 66 konferans, 27 kurs yapıldı. Ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerleri ve Yardımcı Personeli Sempozyumu ile Diş Teknisyenleri Sempozyumu yapıldı.

Ankara’da düzenlenen uluslararası kongremize rekor seviyede meslektaşımız katıldı. Kongreye başta 3 bin 164 Dişhekimi, 3 bin 345 Dişhekimliği öğrencisi, yardımcı personel, diş teknisyeni olmak üzere toplam10 bin 746 kişi katıldı.

Kongre, TDB Sürekli Dişhekimliği Eğitimi Yüksek Kurulu tarafından 276 kredi puanı ile kredilendirilmiştir. Ağız ve Diş Sağlığı Endüstrisi ve Dişhekimliği malzeme üretimi, ithalat ve satışını yapan 110 firmanın katılımıyla yaklaşık 3500 m2 alanda kurulu Expodental 2018, 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında 4 gün boyunca açık kaldı.  (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 683 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINI İSTİYORUZ!

Hastanelerde görevi başında iken öldürülen hekimler dolayısıyla Y  [Devamı]

HASİAD’DAN PANEL

HASİAD’DAN PANEL

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Bahçeşehir Koleji Konferan  [Devamı]

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

ŞAHİN'DEN HÜKÜMETE UYARI!

Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, katledilen doktor hakkında   [Devamı]

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burha  [Devamı]

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

BAŞSAVCI ATAMAN'DAN VALİ ATA'YA ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı makamında a  [Devamı]

Resim Galerisi