KERİMOĞLU İSTANBUL'DA TOPLANTIYA KATILDI

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burhan Kerimoğlu ve denetleme kurulu asil üyesi Elmaz Akoğlu ile birlikte Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD)‘nin İstanbul’da düzenlediği  toplantıya katıldı.

Başkan Burhan Kerimoğlu program hakkında şu bilgilere değindi:
"Bu yıl ikincisi yapılan Araştırmacı İlaç Firmaları Derneğinin (AİFD) ve Hasta Dernekleri toplantısına 75 hasta derneği ve 150'nin üzerinde hasta derneği temsilcisi ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını AIFD Genel Sekreteri Ümit Dereli yaparken, ülkemizde ki sağlık politikaları hakkında ise Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Yetkilisi Halil Şen ise bir bilgilendirme konuşması yaptı.

Konuşmasında birçok konuya değinen bakanlık yetkilisi Şen’in talasemi konuşmasında dikkat çekici noktalarından biri ise ülke genelinde hemoglobinopati alanında hizmet veren bakanlığa kayıtlı 29 talasemi tanı ve tedavi merkezinin bulunduğuna değindi.

Programın ilerleyen süreçlerinde önem sırasına göre birçok hasta temsilcisi söz alarak hastaların sorunlarını dile getirdiler. Bununla beraber hasta, hasta yakınları, hasta dernekleri, sağlık otoriteleri ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla her zaman için içe olunması ve birlikte hareket edilerek sorunların aşılması konusunda işbirliğinin önemine değinildi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 5815 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler