BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDE TÖREN DÜZENLENDİ

Her yıl Türkiye genelinde kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, geçtiğimiz hafta sonu Hatay’ın başarılı okullarından biri olan Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü’nde protokol üyelerinin katılımı ile coşkulu bir törenle kutlandı.

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü’nde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına Hatay Valisi Rahmi Doğan, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay İl Jandarma Komutanı Alb. Uğur Ertekin, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, mesleğe yeni başlayan ve emekli öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan'ın açılış konuşması ve günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını gerçekleştirmesinin ardından, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın konuşmaları ile devam etti.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin ardından Osman Ötken Anadolu Lisesi öğrencisi “Dünyanın Bütün Çiçeklerine” adlı şiiri okudu.

Akabinde resim, şiir, anı ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Bahçeşehir Koleji ev sahipliğindeki tören, emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri”nin takdiminin ardından, öğrencilerin dinletileriyle renklendirdiği kokteyl ile sona erdi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4760 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler