SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile Samandağ’da hizmete girdi.

24 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilen açılış törenine Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Fuat Çay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo ve çok sayıda vatandaşlar katılım gösterdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninin ardından Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Setenay Adana ve Eda Çay Terzi’nin sahipliğini yaptığı anaokulunun açılışında konuşan Samandağ Kaymakamı Murat Kütük; “Çok güzel, modern bir okul, her ders için ayrı bir sınıf, Samandağ’da da ilk özel anaokulu. Okulun bahçesi çok güzel, çocukların sosyal olarak da rahat edebilecekleri ağaç ve doğa ile iç içe olması çok güzel bir şey. Böyle bir okulu Samandağ’a kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Bugün öğretmenler günü, açılışın yapılması için güzel bir gün. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ebediyete intikal etmiş olan bütün öğretmenlerimizin ve çalışan öğretmenlerimizin hepsinin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenler anne ve babadan sonra elleri öpülen şahsiyetlerdir. Biz hepsine sağlık, başarı, mutluluk diliyoruz. Buradaki arkadaşlarımıza da öncelikle iyi bir eğitim öğretim daha sonra güzel kazançlar diliyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo yaptığı konuşmada; “Okul öncesi, anasınıfı olarak açılmış bir okul. Kendilerini tebrik ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ki Samandağ’da olan bir ihtiyacı karşılıyorlar. Her yıl yaklaşık olarak Samandağ’da 2 bin 300 ile 2 bin 400 civarında öğrencimiz 1. Sınıfa dolayısıyla da Anasınıfına başlıyorlar. Dış mahallelerde Anasınıfına ihtiyacımız yok, bu ihtiyacı karşılayabiliyoruz. Ancak merkez mahallelerimizde anasınıfı ve anaokulu ihtiyacımız var. Bunu arkadaşlar görmüşler, bununla beraber bizim de yükümüzü hafifletmiş oluyorlar. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Tekrar Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.“ ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 753 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

ADALETSİZLİĞİ GİDERİN!

Çalışanların sırtına yüklenen vergi yükü hakkında Türkiy  [Devamı]

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’n  [Devamı]

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ESKİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN TAZİYE MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İ  [Devamı]

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CAMİİ'DE ÇORBA İKRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antakya Belediyesi, hafta sonu Habib-i Neccar Camii ve Ulu Camii’de sabah namazına  [Devamı]

Resim Galerisi