SAMANDAĞ'DA ANAOKULU HİZMETE GİRDİ

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile Samandağ’da hizmete girdi.

24 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilen açılış törenine Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Fuat Çay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo ve çok sayıda vatandaşlar katılım gösterdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninin ardından Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Setenay Adana ve Eda Çay Terzi’nin sahipliğini yaptığı anaokulunun açılışında konuşan Samandağ Kaymakamı Murat Kütük; “Çok güzel, modern bir okul, her ders için ayrı bir sınıf, Samandağ’da da ilk özel anaokulu. Okulun bahçesi çok güzel, çocukların sosyal olarak da rahat edebilecekleri ağaç ve doğa ile iç içe olması çok güzel bir şey. Böyle bir okulu Samandağ’a kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Bugün öğretmenler günü, açılışın yapılması için güzel bir gün. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ebediyete intikal etmiş olan bütün öğretmenlerimizin ve çalışan öğretmenlerimizin hepsinin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenler anne ve babadan sonra elleri öpülen şahsiyetlerdir. Biz hepsine sağlık, başarı, mutluluk diliyoruz. Buradaki arkadaşlarımıza da öncelikle iyi bir eğitim öğretim daha sonra güzel kazançlar diliyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo yaptığı konuşmada; “Okul öncesi, anasınıfı olarak açılmış bir okul. Kendilerini tebrik ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ki Samandağ’da olan bir ihtiyacı karşılıyorlar. Her yıl yaklaşık olarak Samandağ’da 2 bin 300 ile 2 bin 400 civarında öğrencimiz 1. Sınıfa dolayısıyla da Anasınıfına başlıyorlar. Dış mahallelerde Anasınıfına ihtiyacımız yok, bu ihtiyacı karşılayabiliyoruz. Ancak merkez mahallelerimizde anasınıfı ve anaokulu ihtiyacımız var. Bunu arkadaşlar görmüşler, bununla beraber bizim de yükümüzü hafifletmiş oluyorlar. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Tekrar Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.“ ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1192 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından hayata geçirilen ‘A  [Devamı]

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde 27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında 11 Nisan Sp  [Devamı]

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sosyal ve kültüre  [Devamı]

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, sigortalı kadın vatandaşların doğumdan önc  [Devamı]

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

Uzun yıllar Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZİREM) Vakfı’nın başka  [Devamı]

Resim Galerisi