Necmi Asfroğlu A. L. Bilimcileri CERN’DE

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Mustafa Akıncı ve Biyoloji öğretmeni Hisamiddin Dinç, 27 Ocak ve 3 Şubat 2019 tarihlerinde İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan CERN’de gerçekleşen 9. Türk Öğretmen Çalıştayını (TTP9) başarıyla tamamladılar.

Türkiye’nin farklı illerinden toplam 36 öğretmen katıldığı çalıştaya TTP9’dakatılımcılar arasında Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nden 2 öğretmenin yer alması bir yandan okul idaresini sevindirirken, diğer yandan da Hatay ilimizi temsil ederek gururlandırdılar.  

CERN’E 4 ÖĞRETMENİMİZİN KATILMASI HATAY ADINA MUTLULUK VERİCİDİR

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan CERN’de gerçekleştirilen 9. Türk Öğretmen Çalıştayı’nı başarıyla tamamlayan öğretmenlerin elde ettikleri başarı dolayı okul idaresi tarafından takdir edilirken, bir yandan da Hatay’ı başarıyla temsil etmenin haklı gururunu yaşadılar. Elde edilen başarıdan dolayı kısa bir açıklama gerçekleştiren okul idaresi, “Öğretmenlerimizin elde ettikleri başarı, okulumuzun bilimsel altyapısının göstergesi olarak mutluluk vericidir. 2016 Haziran dönemi TTP6’ya Fizik öğretmenimiz Rasim Gülüm, 2018 Şubat dönemi TTP7’ye Fizik öğretmenimiz Suat Özen TTP8’e ve 2019 Şubat dönemi TTP9’a Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Mustafa Akıncı ve Biyoloji  öğretmenimiz Hisamiddin Dinç’in CERN Türk Öğretmen Çalıştaylarına katılması, Türkiye’de aynı kurumdan 4 katılımcı gönderen tek okulun Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi olmasını sağlamıştır. Bizleri ve Hatay’ımızı asıl gururlandıran da budur. Başarıların devamını diliyorum.” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4782 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler