TÜRKİYE KAMU-SEN'DEN AÇIKLAMA

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin:

YARDIMCI HİZMETLİ PERSONELİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİDİR.

Mübaşirlerin Yardımcı Hizmetler Sınıfından Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçirilmesinin ardından bütün Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin Genel İdare Hizmetler sınıfı içinde değerlendirilmesi ve sorunlarının çözülmesi için Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci imzasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderildiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen mektup içeriği hakkında bir basın açıklaması gerçekleştiren Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, “Genel Başkanımız Önder Kahveci imzası ile gönderdiğimiz mektupta, Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin ek gösterge alamadığı, üst derecelere yükselemediği bu nedenle hem çalışırken hem de emekli olduklarında aldıkları maaşların düşük kaldığı hatırlatıldı. Mektupta, yer değiştirme yönetmeliği çerçevesinde değerlendirilmeyen Yardımcı Hizmetlilerin nakillerinde büyük sorunlar yaşadığına vurgu yapıldı.” dedi.

Gönderilen mektubun içeriğinde ayrıca yardımcı hizmetler sınıfı personelleri arasında yaşanan adaletsizliğe de vurgu yapan Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin; “Mübaşirlerimizin Genel İdare Hizmetler sınıfına geçirilmesinin ardından bütün Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinde adaletsizliklerin giderilmesi amacıyla bir sınıf değişikliği beklentisinin oluştuğundan yola çıkarak, söz konusu personelin sorunlarının çözülmesi için bir defaya mahsus olmak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçirilmesi talep edildi.” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 11355 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler