İŞ İNSANINI POLİS KURTARDI

Hatay’da Katarlı bir iş insanını alı koyarak 400 bin dolar fidye isteyen 5 kişi 9 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalandı.Kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet  Pompalı olarak tabir edilen otomatik tüfek,1  adet döner bıçağı,1 adet  büyük boy  kama,1 adet siyah renkli kar maskesi,1 adet siyah renkli kar maskesi ve mağdur şahsa ait olan çanta içerinde  pasaport, kimlik ve muhtelif kartlar ele geçirildi.

İskenderun’a gelene Katarlı K.J.B.T.A.K.  isimli işinsanı, 2 Şubat günü yanındaki M.Ç. isimli şahıs ve yabancı uyruklu şahıslarla birlikte kaçırılarak alı konuldu. Katarlı işnsanı ve yanındakilerini kaçırarak alı koyan kişiler işinsanının ailesinden 400 bin dolar fidye istedi. 400 bin dolarlık fidyenin 200 bin dolarını alan ve kalan 200 bin dolarlık fidyeyi ödemeleri için aileye 5 gün veren kişiler, paranın ödenmediği takdirde aileyi, Katarlı işadamını Suriye’ye götürmekle tehdit ettiler.

Kaçırılma olayının polise intikal etmesinin ardından Katarlı işinsanının peşine düşen İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, işansanını kaçıranların kimliklerini kısa sürede tespit etti. Kimlikleri tespit edilen kişilerin bulunduğu 9 adrese iş zamanlı operasyon düzenleyen polis,  M. C., Y. S., A. D., H. C. ve G. A.’yı Katarlı işinsanını kaçırmak ve alıkoymak suçundan yakalayarak gözaltına aldı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 2 adet  Pompalı olarak tabir edilen otomatik tüfek,1  adet döner bıçağı,1 adet  büyük boy  kama,1 adet siyah renkli kar maskesi,1 adet siyah renkli kar maskesi ve mağdur şahsa ait olan çanta içerinde  pasaport, kimlik ve muhtelif kartlar ele geçirildi.

Kaçırıldıktan sonra Adana’ya götürüldüğü tespit edilen Katarlı İşinsanı K.J.B.T.A.K.  Adana’dan İskenderun’a getirildi. Gözaltına alınan 5 kişinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

 

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12.02.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 68 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler