BICIRIK İÇİN SEFERBER OLDULAR

Hatay’ın Arsuz ilçesinde  bir ağaçta mahsur kalan kedi için kaymakam Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Genel Sekreter Yardımcısı seferber oldu. Karaağaç Mahallesi’nde çıktığı ağaçta mahsur kalan kedisi Bıcırık’ın kurtarılması için yardım çağrısında bulunan Aydın Nuraydın’ın çağrısına sessiz kalmayan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve HBB Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, HBB itfaiye ekiplerinin olay yerine hızlıca ulaşmasını sağladı.

Gelen ihbar sonrası Büyükşehir itfaiye erleri ile birlikte olay yerine ivedilikle intikal eden Cantürk, ağacın tepesinde mahsur kalan sevimli kedi Bıcırık’ı uzun uğraşlar sonucunda kurtararak Nuraydın ailesine teslim etti.

ÇOK MUTLU OLDUM

İtfaiye ekiplerinin yapmış olduğu kurtarma operasyonu sonrasında düşüncelerini aktaran Aynur Nuraydın, “Telefon görüşmeleri sonrasında Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hızlı müdahalesi ile kedimiz Bıcırık’a kavuştuk. Kedimizin kurtarılması ciddi bir hassasiyet örneği. Çok mutluyuz. Bıcırık’ın kurtarılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hatay Büyükşehir Belediyesi  ekipleri mahallemizde yaşayan hayvanlar için her zaman mama yardımında da bulundu. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz.” dedi.

HALKIMIZIN YANINDAYIZ

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden tarafından gelen telefon sonrasında HBB itfaiyesi ile birlikte olay yerine giden Taygun Cantürk, Aynur Hanım ile irtibata geçerek hızlı bir şekilde olay yerine intikal ettiklerini ve uzun uğraşlar sonucu kediyi sahibine kavuşturduklarını ifade etti.

Cantürk, hedeflerinin sosyal belediyecilik anlayışıyla halkın mutluluğunu ön planda tutmak olduğunu belirtti ve anlayışlı yaklaşımından ötürü İskenderun Kaymakamı Yönden’e teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15.02.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 840 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler