KAYIP DOKTOR ÖLÜ BULUNDU!

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kalp damar cerrahisi bölümünde baş asistan doktor olarak görev yapan Yayladağılı Mustafa Yalçın (31), park halindeki aracın 1,5 km ilerisinde cesedi ağaç dibinde bulundu.

Sabah saat 08:00'de 27 AR 993 plakalı otomobili ile evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Saat 11:00'de girmesi gereken ameliyata gitmeyen Yalçın'ı merak eden ekip arkadaşları cep telefonundan kendisine ulaşamayınca evini aradı. Evden sabah saatlerinde ayrıldığı bilgisi üzerine durum polis ve jandarma ekiplerine haber verildi.

ARACI KARA SAPLANMIŞ HALDE BULUNDU

Genç kalp cerrahının cep telefonu sinyallerinin Uludağ yolu üzerinden gelmesi üzerine jandarma ekipleri Uludağ yolu üzerine yoğunlaştı. Arama faaliyetlerine AFAD'ın iz sürme köpekleri ile jandarmanın arama kurtarma köpekleri de dahil edildi. Yapılan araştırma neticesinde Mustafa Yalçın'a ait otomobil Uludağ yolu Yiğitali Mevkii'nde kara saplanmış halde kapıları kilitli halde bulundu.

CANSIZ BEDENİ AĞAÇ DİBİNDE BULUNDU

Arama kurtarma ekiplerinin eksi 10 derecede yürüttüğü yaklaşık 2 saat süren aramalar neticesinde genç doktorun cesedi otomobilini park ettiği yerin yaklaşık 1,5 kilometre ilerisinde ormanlık alanda bir ağacın dibinde karla kaplı halde bulundu.

Olay yerinde cesedi bulan arama kurtarma ekipleri ağaca takılı halde bulunan serumun bir ucunun da Mustafa Yalçın'ın damar yoluna takılı olduğunu görünce şok oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin kontrolünün Yalçın'ın cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Yapılan otopsinin ardından genç doktorun cenazesi çalıştığı hastanenin önünde yapılan törenin ardından, kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. (Haber Merkezİ)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19.02.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 88 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler