PKK ALÇAK BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

YURDUN TEK BİR ÇAKIL TAŞINDAN VAZGEÇMİYİZ

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yurdun tek bir çakıl taşından bile vazgeçmeyeceklerini söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) genel kurulunda partisinin grubu adına konuşan Kaşıkçı, Gara’da PKKnın şehit ettiği 13 vatandaşı ve Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) Personel kanunları ile ilgili konuştu. Yurdun tek bir çakıl taşından bile vazgeçmeyeceklerini belirden Kaşıkçı, Gara harekatında şehit olan askerlerimizi de unutmayarak, “Can verip yurdu yaşatanlar kervanına yeni isimler eklendi. Can verip yurdu yaşatan Serdengeçti'lerimiz Yüzbaşı Ertuğrul Güler, Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan'a Allah'tan rahmet diliyorum.” dedi.

GARA ÖNCESİ VE SONRASI AYNI OLMAYACAK

Gara’da PKKnın katlettiği 13 vatandaşımızın isimlerini anarak başsağlığı dileyen Kaşıkçı, yapılan katliamla ilgili, “Bu katliam, yeryüzünde çok nadir görülen bir canavarlık örneğidir, bir mıh gibi çakıldığı millî hafızalardan asla çıkmayacaktır. İsmini andığım kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Gara öncesi ile Gara sonrası inanıyorum ki aynı olmayacaktır. Gara harekatı öncesi ile sonrasının aynı olmayacağını söyleyen Kaşıkçı, “Bu sefer, ateş yalnızca düştüğü yeri yakmayacak, PKK'nın yanında, yöresinde saf tutan kim varsa çembere alıp tepeden tırnağa tutuşacaklar.”

PKK ALÇAK BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

“PKKnın yanında saf tutanlar hak ettikleri cevabı da almalılar. PKK alçak bir terör örgütüdür, bebek katilidir, alçak bir cinayet şebekesidir. PKK'yı masumlaştırmaya yönelik arayış ve söylem içerisinde olanlar da alçaktır, kansızdır. Sırtını bu yapıya dayayıp siyaset yaptığını düşünenler ise sefildir ve artık onların da hak ettiği cevabı alma vakti gelmiştir. Bu alçak örgütün siyasetini meşrulaştırma girişiminde bulunanlar ise artık aklını başına almak zorundadır.”

TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİ İÇİN

Türkiye’nin güvenliği için TSK’nın her zaman yanında olunması gerektiğini söyleyen Kaşıkçı, “İdlib'deyiz, Hatay'ın güvenliği için; Afrin'deyiz, Kilis'in ve Gaziantep'in güvenliği için; Resulayn'dayız, Şanlıurfa'nın güvenliği için; Gara'dayız, Hakkâri'nin ve Şırnak'ın güvenliği için; Karabağ'dayız, soydaşlarımızın güvenliği için; Libya'dayız, mavi vatanın güvenliği için ve o gün gelecek, bizler de bunu göreceğiz, Kandil'de olacağız -Allah'ın izniyle- Türkiye'nin güvenliği için. TSK neredeyse, bilinsin ki Türk milletinin duası şanlı ordumuzla birliktedir.” dedi.

ÖZLÜK HAKLARINDA İYİLEŞTİRİLME YAPILMALI

Milletvekili Kaşıkçı, MHP grubunun TSK personelleri ile ilgili verdiği teklifle ilgili de, “Erken yaşlarda kadrosuzlukla zorunlu emeklilik durumuna gelen subaylarımızın durumlarına netlik kazandırılmalıdır.

Kadrosuzluktan dolayı erken emekliye ayrılan subayların mağduriyetlerinin giderilmesi gerekiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının muvazzaflık ve emeklilik dönemlerindeki özlük hakları, sorumluluk ve maruz kaldıkları risklerle uyumlu hâle getirilmelidir. Örneğin, astsubaylarımız unsur, tim, takım, karakol komutanlıkları, kısım amirliği ve şube müdürlüğü görevlerini hem icrası hem de yönetici olarak yapmalarına rağmen makam ve görev tazminatlarını alamamaktadır. konuştu.

TSK personelinin özlük haklarında da iyileştirmeler yapılmalı. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli sivil memurların askerî şartlarda görev yaptıkları hususu dikkate alınarak özlük haklarında düzenlemeler yapılması gerektiğine inanıyoruz.” diye konuştu. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19.02.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 84 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler