SEYYAR SATICI ŞAŞIRTTI

Hatay’ın İskenderun ilçesinde uzun yıllar önce seyyarlara yasaklanan kent merkezinde minibüste megafonla anons yaparak yer fıstığı satışı gerçekleştirmek isteyen satıcı şaşkınlık yarattı.

Cadde ve sokak köşeleri ile kaldırımları kaplayan seyyar satıcılar dönemini uzun yıllar önce noktalayan İskenderun’da kentin en işlek caddesi Şehit Pamir’de minibüslü seyyar Kuyumcular Çarşısı önünde park etti. Şehir dışından geldiği öğrenilen minibüsten megafonla ‘Adana, Osmaniye’den kilosu 10 TL’ye yerfıstığı’ anons yapılmaya başladı.

Bu anlarda çevredeki esnaf, vatandaşlar seyyar satıcıya yasak olan kent merkezinde hem de megafonla anons yapıp yerfıstığı satışına cesaret etmesi şaşkınlıkla izlendi.

Bir süre anons yapan ve getirdiği yerfıstığını tattıran satıcıdan üç-beş vatandaş alışveriş yapabildi, anca satış macerası uzun sürmedi. Bir süre sonra olay yerine İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri gelerek, seyyar satıcıya müdahale etti. Tezgâhı toplayan seyyar fıstıkçı kentin en işlek caddesinden kısa sürede ayrıldı. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22.02.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 32 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler