ARAZİDELER

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULLULARI ARAZİDE

HATAY Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve FAO işbirliği ile Yürütülen istihdam Projesi kapsamında “Uygulamalı Çiftçi Okulu” programı düzenlendi. Program Tarım ve Orman İl Müdürü  Ergün Çolakoğlu, FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman, FAO Türkiye Ulusal Operasyon Sorumlusu Şebnem Gürbüz, Operasyon Sorumlusu Shaile Tarannum, İl Müdürlüğümüz FAO Proje Koordinatörü Fikriye Mavi ve Proje Finans sorumlusu Murat Özsayar, Uygulamalı Çiftçi Okulları kolaylaştırıcıları ve çiftçilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti.

Uygulamalı çiftçi okulu için Hatay’a gelen FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman çiftçi okulu açılışı öncesinde,  eğitim gören kursiyerlerin istihdam edildiği İşletmeleri ve İl müdürlüğünü ziyaret etti.

Uygulamalı Çiftçi Okulu sorumlusu teknik personel Zeytin yetiştiriciliği, pamuk yetiştiriciliği ve çilek yetiştiriciliği konusunda FAO ekibine bilgi verdi, yetiştiricilerin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Hatay’ı ziyaret ederek arazide uygulama çalışmalarına katılan  FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman ve beraberindeki ekibe teşekkür eden İl Müdürü Çolakoğlu “Bakanlığımızın uyguladığı desteklemeler ve üreticilerimizin gayretiyle İlimizde Uygulamalı Çiftçi Okulunda 75 kişiden oluşan zeytin, çilek ve pamuk yetiştiricimiz kalifiye meslek sahibi ve yetiştirici olarak üretimde büyük artış olacağı, FAO tarafından desteklenen eğitim projeleri ile de verim ve kalitenin arttırılması hedeflenmektedir. FAO ekibine ve kursiyerlerimize katılım ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi. (HASAN HAMDERİ)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02.03.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 110 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler