KÜLTÜR MERKEZİ MÜJDESİ

YAYMAN’DAN KÜLTÜR MERKEZİ MÜJDESİ

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Ak parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kınıkhan ve Riyhanlı’ya Kültür Merkezi yapılacağının müjdesini verdi.  Yayman, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yaptığı dönemde Hatay için 2 adet kültür merkezi yapımı için girişimde bulunduğunu ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ve Türkiye’de uygulanan tasarruf tedbirleri sebebiyle yaklaşık 2 yıl ertelenen projenin artık hayata geçirileceğini belirterek, kültür merkezleri  yapımının 2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programına alındığı bildirdi.

ÇOK FONKSİYONLU OLACAK

Yayman, iki ilçede de yapılacak kültür merkezlerinin bünyesinde kütüphane, konferans salonu, sergi alanı ve tiyatro salonları gibi sosyal aktivitelerin yapılacağı alanların bulunacağını belirterek, “Kültür Merkezleri 7/24 açık, yaşayan mekanlar olacak. Bakanlığımız önceki projede değişikliğe gitti ve yeni kültür merkezleri 5 bin metrekare büyüklüğünde olacak. Her iki proje için çalışmalar en kısa sürede hayata geçecek.  Büyüyen ve gelişen şehirlerde en önemli ihtiyaçlardan biride kültür merkezidir. Bu dev eserler için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederiz” dedi. 

YAPARSA AK PARTİ YAPAR

Her iki kültür merkezinin kente ve vatandaşlarına hayırlı olmasını dileyen Yayman, “2020 yılı ortalarında bilindiği üzere Antakya’da bulunan eski Arkeoloji Müzesi’ni Kent Müzesi’ne dönüştürdük. Hatay’da birçok kültürel faaliyet yürütecek olan tesisleri hizmete sunduk. İnşallah bu yıl da 2 ilçemize kültür merkezlerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için gayretle çalışacağız. Memleketimiz her şeyin en iyisine layıktır. Asırlardır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan kentimiz kültür ve turizm alanlarında da her türlü hizmeti sonuna kadar hak ediyor. Her zaman dediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar diyoruz” ifadelerini kullandı.

PROJEDE REVİZYON YAPILDI

Hatay Kültür ve Turizm müdürü Hüsnü Işıkgör ise, “Kültür merkezlerine Hatay’da büyük ihtiyaç vardı. Bu yatırımlar uzun süredir planlanıyordu. Ancak covid 19 salgını nedeniyle adımlar atılamamıştı. Bakanlığımız, Cumhurbaşjanlığı Strateji Başkanlığıyla koordinasyon halinde  revizyona gitti. şimdi artık yeni bir projeyle yolumuza devam edeceğiz. Kültür merkezleri Kırıkhan ve Reyhanlı’ya hayırlı olsun” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02.03.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 144 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler