ESKİ SU ŞEBEKESİ YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), eski teknoloji ve fiziki ömrünü yitirerek sürekli su kesintilerine ve kaybına sebep olan içme suyu şebekelerinde yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı Mahallesi’ne içme ve kullanma suyu ileten ve meydana gelen arızalardan dolayı yoğun su kaybının yaşandığı ana hatta yenileme çalışması yapıldığını aktaran HATSU, devam eden çalışmayla eski şebeke yerine 850 metre yeni hattın çekileceğini açıkladı.

Yaşam kaynağımız olan içme suyunun vatandaşlara sağlıklı, temiz ve kayıpsız şekilde iletilmesi amacıyla basınca dayanıklı boruların çekildiğinin altını çizen Genel Müdürlük, şebekelerden kaynaklı kayıp ve kaçaklara karşı yürütülen iyileştirme çalışmalarının suyu korumanın yanında enerji tasarrufu sağlamakta önemli bir rol aldığını vurguladı.

İçme suyundaki kayıp ve kaçağı minimum seviyeye düşürmeyi hedeflediklerini vurgulayan HATSU, söz konusu çalışmada 2 kepçe, 1 kamyon ve 15 personelin görev yaptığını açıkladı. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12.03.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 588 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler