AÇ KALMIYORLAR

Kırıkhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ve Gönüllüler tarafından sokak hayvanlarına sahip çıkılmaya devam ediyor. Bu bağlamda Başkan Yavuz’un özel talimatları ile ilçenin 15 farklı noktasına besleme kapları konularak haftanın belirli günlerinde sokak hayvanlarına mama verme çalışmaları devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yavuz; “ Her kim aç bir hayvanı beslerse, aynı zamanda ruhunu besler ve İnsan ruhunun bir parçası hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz.

Bu anlayışla doğal yaşamımızın vazgeçilmez unsurları olan sokak hayvanlarımıza soğuk kış mevsiminde de sahip çıkarak aç bırakmayıp yemek kaplarına yemlerini koymaya devam ediyoruz.

Dünya ve Ülke olarak Korona virüs illeti ile amansız mücadele ederken doğal yaşamımızın vazgeçilmesi olan sokak hayvanlarımızı sahipsiz bırakmak hiçbir anlayışa ve vicdana sığmazdı. Bu vesile ile maalesef ki bazı illerde sokak hayvanlarımıza karşı yapılan saldırıları ve cinayetleri en şiddetli bir şekilde kınıyorum.

Bizler bütün vicdanımızla birlikte sokak hayvanlarımızı zorlu kış mevsimine rağmen daha önceden olduğu gibi bugün ve bugünden sonrada rutin olarak koruyup onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25.03.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 138 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler