İSTİHDAM İMKANI SUNACAK

PROJE 18 BİN KİŞİYE İSTİHDAM İMKANI SUNACAK

Hatay Valisi Rahmi Doğan ve beraberindeki heyet, Erzin Organize Sanayi Bölgesi alanında incelemelerde bulundu.  Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu ve ilgili kurum yetkililerinin katımlıyla bölgeye can verecek bir proje olan Erzin OSB’de incelemelerde bulundu.

SÖZ VERDİK, YAPIYORUZ

Konuyla İlgili bir bilgilendirme yapan Hacı Bayram Türkoğlu: “Hatay Valimiz Sn. Rahmi Doğan, AK Parti Hatay M.v. Sn. Abdülkadir Özel İle Birlikte İnşaat ve Alt Yapı Çalışmaları Süren Erzin OSB'yi ziyaret ettik, yapımı devam eden tesislerde incelemelerde bulunarak, OSB Başkanı Sn. Ekrem Özer'den brifing aldık .

18 BİN KİŞİYE İSTİHDAM İMKANI SUNACAĞIZ

 Erzin OSB'nin Kazı Dolgu Yapımı, Dere Islahı, İstinat ve İksa Duvarları İle Su Deposu Yapımı, 5 Adet Menfez Yapımı, enerji ve iletişim yatırımları gibi altyapı çalışmaları ile kurulum süreci tüm hızıyla devam ediyor. 375 hektarlık alana sahip Erzin OSB'de, 2 milyar dolarlık yatırımla yaklaşık 18 bin kişiye istihdam imkanı sunacağız.

YATIRIMLAR PROJE VE ÇED SÜRECİNDEDİR.

25 Adet Sanayi parseli üretilen Osb'de, 23 adetinin tahsis işlemleri gerçekleşmiş ve arsa tahsis sözleşmesi yapılmıştır. Hali hazırda 3 adet yatırımcı firmanın inşaatı devam etmekte olup, diğer yatırımlar proje ve ÇED sürecindedir.

DAHA DA GÜZEL GÜNLERİ HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ

Bizim işimiz; eser siyasetidir. Bir AK yatırımı daha bölgemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. binlerce kişiye iş ve aş imkanı sunan ve Erzin'imize değer katacak olan Erzin Organize Sanayi Bölgesi'nin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Daha kalkınmış, daha müreffeh bir Erzin için canla başla çalışıyoruz, daha da güzel günleri hep birlikte göreceğiz Evelallah dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08.04.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 93 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler