Özel Tufan Koleji'nde kutlama

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabulünün 87. ve 24 Kasım Öğretmenler gününün 34. yıl dönümünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün görevlendirmesi ile Özel Tufan Kolejinde uzun süre konuşulacak muhteşem bir gece tertiplendi.

Gece, saygı duruşu ve İstiklalMarşı’nın okunmasıyla başladı. Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Garnizon Komutanı J. Yrb.Tolunay Başar, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Hakan Turan, İlçedeki tüm okul müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını emekli öğretmenler adına yapan Tufan Koleji Genel Müdürü Ali Aslan;“Her şeyin çok hızla değiştiği dünyamızda belirsizliklere hazır olmak ve belirsizlikle baş edebilmek başarı yolculuğunda en önemli donanımların başında gelir. Belirsizliklerin karar vermekle giderildiğini, doğru ya da yanlış, ama karar verebilmenin insanı çok rahatlattığını öğren-dim. Yanlış yapmaktan çekinmeyin. İnsan yanlışlardan çok şey öğrenir, aynı yanlışı tekrarlamak ise aptallıktır. Yaşamının temel nedeni mutluluğun formülünü herkes kendi yaşamına özgü ve kişisel tercihlerine göre geliştirir. Benim formülümde mutluluk; insan sahip olduklarını paylaşabildiği oranda mutlu olur. Bu anlamlı gecemizde sizlerle birlikte olmaktan mutluyum.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın mesajının okunmasının ardından kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy’da;“Hayatta yeri doldurulamayan yegane meslek, ortaya koyduğu ürünlerle kıymet biçilemeyen en değerli varlık öğretmenler. Kendini tüketircesine yanıp etrafına ışık veren saygıya layık eğitim camiası. Bu gün yetiştirdiğimiz her bir fidanla geleceği kurduğumuzu unutmamalıyız. Ülkemizin çok daha güzel günler göreceği ve bu yolda en önemli mesafe taşlarının bizim elimizle döşeneceği aşikârdır. Tüm öğretmen arkadaşlarımın bu bilinçle bıkmadan, usanmadan öğretmenliklerinin ilk yıllarındaki idealist ruh haliyle üzerlerine düşen görevi yapacaklarını umut ediyorum. Bu düşüncelerle bugüne kadar Türk Milli eğitimine hizmet ederken görevi başında şehit olan ve vefat eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyor 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor, hepinize başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.” dedi. 

Stajyerliği kalkan öğretmenlerin yemin töreninin ardından mesleğe yeni adım atmış öğretmenlere karanfil dağıtan Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk’te öğretmenlik mesleğinin ulviyetinden ve zorluklarından bahsettikten sonra öğretmenin emeklisi olmayacağı gibi öğrenciliğinde tüm hayat boyunca sürdüğünü hatırlattı. Başöğretmen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlere rahmet dileyerek, genç öğretmenlere başarı temennisini sundu.  

Gecenin birde sürpriz konuğu vardı.Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan’ın Sosyal Bilgiler öğretmeni ve öğrencilik yıllarında velisi olarak da onunla yakından ilgilenen Fevzi Abut öğrencisinin vücuda getirdiği bu eğitim yuvasıyla iftihar ettiğini belirtti. 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 8939 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler