MUSTAFA ÖZKOCA
EDİRNE EMNİYET MÜDÜRÜ DEVLET ERKANINA ÖRNEK OLMALI

Önceki gün Edirne emniyet müdürü örnek bir davranış sergileyerek halkın gönlünü kazandı.

Edirne emniyet müdürü emniyet müdürlüğü'ne bağlı Yunus ekiplerinin elbiselerinden giyerek motorla şehirde gezinti yaptı, halkın sorunlarını yerinde dinledi.

Bu davranışıyla etraftan büyük beğeni topladı, olayın basına yansımasıyla tüm Türkiye bu davranışa şahit oldu.

Aslında bu çok abartılacak bir şey değil, her devlet yetkilisinin yapması gereken bir şey ama bu tip şeylere halk olarak o kadar uzak kaldık ki sanki olağanüstü bir durummuş gibi karşılanıyor.

Aslında Edirne emniyet müdürü'nün davranışı tüm Türkiye'de uygulanmalı, il valileri emniyet müdürleri ilçelerde kaymakamlar Büyükşehir ve küçük şehir belediye başkanları meclis üyeleri halkın arasında sürekli gezip onların dertlerini dinleyip bir nebze olsun çare bulmak için çaba sarf etmeliler.

Tabii ki bazı belediye başkanları ve valiler halkın içine iniyor dertlerini dinliyor, bunda şüphe yok ama tüm genele yayılmalı bu hareket.

Rahmetli eski Erzincan valisi merhum Recep Yazıcıoğlu gece gündüz demeden hafta sonu demeden gittiği her yerde devlet burada ben buradayım emrinizdeyim vurgusunu yaparak her görev yaptığı yerde halkına kendini sevdirdi adından öldükten sonra bile bahsediliyor.

Devletin tüm yetkilileri bu anlamda çalışmalı vatandaşın devlete işi düştüğü zaman devletin sıcak yüzünü vatandaşa hissettirmeli ki vatandaş kendini yalnız hissetmemeli.

Bazen vatandaş devlet dairesine gidiyor memur 25- 30 yıllık artık fosilleşmiş bir mumya gibi oturuyor ağzından kerpetenle laf alamıyorsun.

Kardeşim devletin işçisi de memuru da vatandaş esnaftan kesilen vergilerle maaşını alıyor bir nebze olsun vatandaşa sıcak, Güleryüz gösterin ettiğinizden et mi kopar.

Devlet dairelerine ve belediyelere son 20 yıldır liyakat sisteminin kalktığı ve yalaka sistemin çöktüğünü çok iyi görmekteyiz.

Eskiden devlet dairelerine alım yapıldığında ince elenip sık dokunurdu.

Şimdi ise belediyelere hangi parti kazandı ise o partinin adamı 20 yıldır hükümette de hükümetin adamı işe geçiyor liyakat var mı Yok nerede?

Yalakalık var mı istemediğin kadar adam torpil ile işe geçmiş gelen vatandaşa suratı kırkkat bu işten ne hayır bekleyeceksin ki.

Onun için devlette liyakat esastır Devlet kurumunda çalışan her personel vatandaşına rahmetli vali Yazıcıoğlu gibi davranırsa vatandaş her zaman devleti'ni Baba gibi bilir.

ESEN KALIN...


TARİH
27.11.2021
OKUNMA
Bu Haber 180 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları