MUSTAFA ÖZKOCA
TERÖRİST BAE. 10 MİLYAR DOLAR VERİNCE DOSTUMUZ OLDU

Geçtiğimiz hafta hiç beklenmedik bir zamanda bir anda Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiren Birleşik Arap emirlikleri Türkiye ile 10 milyar dolarlık swap anlaşması gerçekleştirdi.

Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü misali ne oldu da bir anda düşman olduğumuz Birleşik Arap emirlikleri ile dostane pozlar vermeye başladık.

Ülkemizde yapılan ekonomik saldırı enflasyon ve doların anormal bir şekilde uçuşa geçtiği bu kara günlerde ne oldu daha acaba bu sonradan görmüş petrolle adam olmuş Arap krallığı bize sözde yardıma gelmiş.

Yaralı aslanın üzerine üşüşmüş kargaları gibi kanın kokusunu alan geliyor.

Öyle ekonomik krizlerde dolar ve altını olan konuşur, para güç kimde ise düdüğü o çalar istediği oyun havasını sana oynatır.

Yıllardan bu yana zaten bize dost olmayan Arap kültürü, ta Osmanlı'dan bu yana sırtımızdan hançerlemek için fırsat kolluyor tarihten bu yana osmanlı'ya yaptıkları ihanetler anlatmakla bitmez.

En son 15 temmuz darbe girişiminden hemen sonra başta AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AK Parti'nin tüm kurmaylarının 15 Temmuzu organize eden ve buna maddi destek sağlayan Birleşik Arap emirlikleri'ni tüm dünya kamuoyunda düşman ilan edip teröristlere destek vermekle suçlamışlardı.

Acaba şimdi ne oldu da bir anda bunlar ortaya çıkıverdi niye bu kadar ülke varken bizimle masaya oturup bize para veriyorlar insan sevmediğine düşmanına para verir mi?

Yoksa CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi Allah muhafaza inşallah doğru değildir ASELSAN, HAVELSAN gibi Türkiye'nin en önemli askeri sistemler üreten kuruluşlarının satımınamı karar verildi yoksa?

Türkiye'nin dörtte birini satın alan KATAR'lılardan sonra şimdi de diğer düşmanımız Birleşik Arap emirlikleri'ne mi peşkeş çekilecek bunun hesabını kimse halka veremez altından kalkamazsınız ezilirsiniz bu olayın altında.

Evine iş yerine arabasına haciz gelmiş bitmiş tükenmiş insanlar gibi neyini satacağını bilmeyenler gibi davranırsak sonumuz perişan olur.

Böyle ülke yönetilmez muhalefet demedi düşmanlarınız demedi sizi sevmeyenler demedi çıkıp kamuoyuna siz söylemediniz mi?

Birleşik Arap emirlikleri düşmane bir tutum sergileyip 15 temmuz'u destekliyor maddi destek sağladı diye.

Ama ne yazık ki yine aynı siz Birleşik Arap emirlikleri ile son yapılan swap anlaşmamız neticesinde dostluğumuz devam ediyor diye.

Kardeşim uluslararası ilişkiler böyle yapılmaz bir ülke ya dosttur ya düşmandır, darbe girişimi ne kadar yıllardır dost darbe girişiminde düşman 5 yıl düşman sayılıyor ama şimdi 10 milyar doları getirince birden dostunuzmu olacak.

Ya yarın Fetoda ABD hükümetinin desteğini arkasına alarak 20 milyar dolar ile çıkıp gelse o vatan haini demi dostunuz olacak bu nasıl iş?

Bize yıllardır düşmanlık besleyen Suudi Arabistan ne Birleşik Arap emirlikleri dostumuz değildir olamaz ilelebet bizi yıkmaya çalışan hainler sürüsüdür bunlar, bunlarla iş tutanlar ellerinde pimi çekilmiş bomba ile gezmektedirler bu öyle bir biline. ESEN KALIN..


TARİH
03.12.2021
OKUNMA
Bu Haber 163 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları