MUSTAFA ÖZKOCA
SAVAŞ BAŞLIYOR MU

SURİYE'YE KİM KONUŞ DEDİ DURUP DURURKEN BU AÇIKLAMA NİYE?  SAVAŞ BAŞLIYOR MU?

Önceki gün Suriye hükümetinden Hatay ile ilgili küstah açıklama bildirisi yayınlandı.

Suriye Halk Meclisi yaptığı toplantıda Hatay'ın anavatana katılışının 82. yılında skandal bir bildiriye imza attı.

Suriye parlamentosu tarafından yayınlanan bildiride Hatay'ın Türkiye'nin elinde olmaması Ege'de alınması için mümkün olan her şeyin yapılacağı ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca dönemin Fransız mandasının 2. Dünya Savaşı'nda Türkiye ile müttefiklik kurmak için Hatay'ı rüşvet olarak verdiğini öne sürdü.

Türkiye'den çeşitli kuruluşlardan ve devlet erkanından Suriye hükümetine anında cevap verildi.

Bu tür küstah açıklamalar Baba Esad döneminde sürekli yapılırdı ama Beşşar Esad döneminde bu tip açıklamaları çok rastlamadık, hele hele yaklaşık 10 yıldır süren iç savaşla boğuşan savaşacak askeri kalmamış olan iranlı Irak'taki Şii milisleri para karşılığı kendi saflarında savaştıran ekonomisi bitmiş şehirleri yıkılmış bir ülke meclis durup dururken açıklamayı niye yaptı önemli olan bu nedeninin incelenmesi?

Daha önceki yazdığımız yazılarda belirttiğim gibi Ortadoğu'da iç karışılıkları çıkarıp sürekli kan gölüne çevirmeyi planlayan ABD ve Batı ülkeleri, özellikle Suriye'ye şu an çıkın bu açıklama yapın dediler.

Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi özellikle ABD Yunanistan dedeağaç ta kendi askeri üssünü kurarak incirliğe gerek kalmadığını tüm herkese belirtti, Güney Kıbrıs'a yine bir üst kurdular, Kuzey Irak'ta ve Suriye'de konuşlanmış 30.000 PKK PYD askerine 10.000 silah ve askeri malzeme ikna yapan bu şerefsizler Suriye'ye bu açıklamayı yaptırdı.

Yoksa Suriye bırakın savaşacak yürüyecek hali kalmamış ne silahı ne askeri hiçbir şey yok olası bir çıkacak savaşta 1 saatte teslim olur.

Yıllardan bu yana hem Amerika'ya mı Rusya ve diğer batılı devletler arkasında duruyor.

Dediğim gibi dışarıdan getirdiği Şii milisler ve diğer paralı savaşçıları içinde Rusya'dan emekli paralı askerler de bulunuyor derme çatma ufak birliklerle ayakta kalmaya çalışan böyle bir yapı yoksa neden bir açıklamada bulundu?

Önceki yazılarımda dediğim gibi, bir sonraki açıklamayı size şimdiden söylüyorum Suriye hükümeti arkasına ABD ve Suriye'ye alarak Türk hükümetine ülkemde işgalcisin ülkemi terk et diyecek.

Bu salaklar, bu aptallar, bu leş kargalar çok iyi bilirler ki yüzyıllardır bizimle savaştılar.

SAVAŞ TÜRK'ÜN DÜĞÜNÜ

BİZ SAVAŞA DÜĞÜNE GİDER GİBİ GİDERİZ.

TÜRK İÇİN EN BÜYÜK

MERTEBE ŞEHİTLİKTİR.

Bu böyle biline biz Türk milleti olarak hiçbir zaman savaştan kaçmadık, savaşçı bir millet olduğumuz bellidir, vatanımıza göz dikenin şah damarını keseriz.

BİZ KİMSEYE SIĞINMAYIZ

BİR TEK ALLAH'A SIĞINIR

BİR TEK ALLAH'A BİAT EDER

BİR TEK ONDAN YARDIM İSTERİZ.

Ama Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Atatürk'ün dediği gibi yurtta sulh cihanda sulh ilkesiyle herkesle barış içerisinde yaşamayı kendimize ilke edindik.

VATANIMIZA GÖZ DİKEN VAR İSE, İŞTE ER MEYDANI GÜCÜ YETEN GELSİN TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ BURADA.

BU SÖZÜMÜZ SADECE KIÇI KIRIK KÜÇÜCÜK SURİYE MECLİSİNE DEĞİL,

TÜM DÜNYAYADIR.

HODRİ MEYDAN

KİMSE TÜRK'Ü ÖLÜMLE KORKUTAMAZ.

KİMSE TÜRKÜ ESİR ALAMAZ

ESEN KALIN...


TARİH
07.12.2021
OKUNMA
Bu Haber 146 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları