ANLAMLI ETKİNLİK

HATAY ÖZEL ANAOKULLARI VE KREŞLERİ DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Hatay Özel Anaokulları ve Kreşleri Derneği ile GÖÇDER’in ortaklaşa olarak yürüttüğü “Haydi Benimle Oyna” adlı sosyal sorumluluk etkinliği kapsamında yaklaşık 500 mülteci çocuğa yetecek kadar oyuncak bağışı yaptı.

Hatay İl Göç İdaresi Müdürü Murat Keskin, Geri Gönderme Merkezi Müdürü Metin Nacioğlu, Hatay Özel Anaokulları ve Kreşleri Dernek Başkanı Levent Erdem ile yönetiminden Adile Kurt, Yaşar Akkaya ve GÖÇDER Hatay il Temsilcisi Metin Turan, Valilik izni kapsamında farklı milletlerden kalan ailelerin çocukları kaldığı Geri Gönderme Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte çeşitli ikramlarda bulunuldu. Daha sonra palyaço eşliğinde eğlenen çocuklara çeşitli hediyeler dağıtılarak büyük bir sevinç yaşamalarını sağladılar.

Hatay Özel Anaokulları ve Kreşleri Dernek Başkanı Levent Erdem; “Çocuk kavramı bizim için evrenseldir. Dini, milleti bizim için asla önemli değildir. Bu sebeple her çocuğa dokunabilmek onun yüzünde bir tebessüm olabilmek en büyük zenginliktir. Dernek olarak okul öncesi eğitim alanında olmamız münasebetiyle bu tarz etkinlikler derneğimizin misyonlarından biridir. Bundan sonraki süreçte de eğitime ihtiyaç sahibi çocuğa eğitim görmesine, ihtiyaç sahibi bir çocuğa ihtiyacını gidermeye, onların yüzünde bir gülümseme olmak adına elimizden geldikçe çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesine sebep başta Hatay Valisi Rahmi Doğan olmak üzere İl Göç İdaresine ve GÖÇDER İl Temsilciliği’ne teşekkür ediyorum.” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23.06.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 207 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler