YAĞMUR SUYU KANALI TEMİZLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde gerçekleştirilen tespitlerin ardından gerekli görülen dere yataklarında temizlik çalışmalarına devam ediyor.     

Hatay'ın 15 ilçesinde sel riski ve taşkınlarının önüne geçebilmek amacıyla kentin çeşitli noktalarında çalışmalar gerçekleştiren HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 165 mahalledeki 520 dere ve yağmur suyu kanalını temizledi.

Kış aylarındaki yağışların etkisi ile oluşabilecek tıkanıklıkların ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla gerçekleştirilen temizlik çalışmaları il genelinde devam edecek.

MUHTARLARDAN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Temizlik yapılan mahallelerden biri olan Antakya’nın Esentepe Mahalle Muhtarı Tuncay Yıldız, “Altınçay ve Esentepe mahallerini birbirine bağlayan deremizin temizliğine başlandı. Şu an çalışmalar devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi bizi sinekten ve kokudan kurtarıyor. Başkanımız Lütfü Savaş’a ve emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ederim. Bu hizmet gerçekten de bulunmaz bir nimet. Lütfen evsel atıklarımızı dere yataklarına ve çevreye atmayalım” diye konuştu.

Ballıöz Mahalle Muhtarı Necdet Eraslan da“ Mahallemize dere temizliği, duvar ve köprü yapımı gibi birçok çalışma gerçekleştiren Başkanımız Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26.06.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 187 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler