DEVLET HASTANESİ İNŞAATINI ZİYARET ETTİ

İL Sağlık Bakanı Mustafa Hambolat, Samandağ’da Devlet Hastanesi’ni, daha sonra da yapımı devam eden 75 yataklı devlet hastanesi inşaatını ziyaret etti. Hambolat gerçekleştirdiği ziyaretlerde, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Sağlık Müdürü Hambolat’ın Samandağ’daki ilk durağı Devlet Hastanesi oldu. Devlet Hastanesi ziyaretinde hastane yöneticileri ile bir araya gelen Hambolat, Kovid-19 aşı hizmetleri ve genel işleyiş konusunda bilgiler alarak istişarelerde bulundu.

Oradan 1 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'ne geçen Hambolat burada kurulmuş olan ve vatandaşların bilgi,randevu,aşılanma hizmetlerinin karşılandığı stantlarda görevli sağlık personeli ile bir araya geldi. Samandağ İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şafak Miçooğulları’ndan çalışmalar hakkında bilgi alan Hambolat’ın ilçedeki son durağı yapımı devam eden 75 yataklı devlet hastanesi oldu.

Yeni devlet hastanesinin inşaatında beraberindeki heyet ile birlikte incelemelerde bulunan Hambolat, ilçe halkının daha yüksek kalitede sağlık hizmeti almasını sağlayacak olan Yeni Devlet Hastanesi’nin bir an önce bitirilerek hizmete alınacağını söyledi. (Haber Merkezi)

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01.07.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 210 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler